Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Pri hľadaní práce je naozaj dôležité, ako vyzerá tvoj životopis, ktorý spoločnostiam posielaš. V prípade, že ide o nejaké kreatívne pracovné pozície, napríklad v reklamných agentúrach, je životopis ešte o niečo dôležitejší. Je to predsa prvá vec, ktorá ťa ako osobu reprezentuje. Nemôžeš spraviť prvý dojem tým, že vojdeš do dverí ako ten najlepší budúci zamestnanec.

Môžeš si však urobiť kreatívny životopis, aký ešte nikdy v tej spoločnosti nevideli. Ver tomu, že ak takým životopisom ohromíš, tak máš zaistené miesto hneď v niekoľkých rôznych firmách a nakoniec si môžeš vyberať. Podobne to bolo aj s týmito ľuďmi, ktorí sa rozhodli chytiť príležitosť za pačesy.

Lego panáčik

Už keď vytvoríš niečo, čo nie je A4 papiera, tak máš polovičný úspech. To si povedal aj Andy Morris, ktorý si vytvoril životopis, ktorý bol vlastne lego panáčik. Panáčik je zabalený akoby ho bolo možné kúpiť v nejakom hračkárstve. Do malého balenia s panáčikom sa tomuto pánovi podarilo vtesnať všetky dôležité informácie, ktoré potreboval. Tento životopis je naozaj kreatívny a boli z neho ohromené viaceré firmy, do ktorých panáčika Andy poslal. Andy síce nebol prvý, komu napadlo vytvoriť takýto životopis, no určite ho mal najviac prepracovaný. Keď sa tvoj životopis stane virálny, je jasné, že už nebudeš mať problém s hľadaním práce.

andymorris.eu (https://www.andymorris.eu/legocv)
andymorris.eu (https://www.andymorris.eu/legocv)

Sladký životopis

Ideálny spôsob ako zaujať, je poslanie hmotného životopisu priamo na adresu tvojho budúceho zamestnávateľa. Lukas Yla sa zamyslel nad tým, že väčšina životopisov končí v koši, jeho skončil v bruchu manažérov. Nie, nikto nepojedal papier, jednoducho im do práce poslal sladké prekvapenie v podobe šišiek. Do krabice tiež pripojil krátky informačný list, kde nezabudol pripojiť odkaz na svoj Linkedin profil.

Pivo alebo životopis?

Končiaci študent si chcel zaistiť po škole prácu, a preto sa rozhodol, že vytvorí niečo, čo určite u jeho budúcich zamestnávateľov zarezonuje. Zobral si preto niekoľko pív a vytvoril na ne originálnu etikety, ktoré obsahovali dôležité informácie o ňom. Čo môže byť lepšie ako čítať si životopis potenciálneho zamestnanca pri pivku?

cbc.ca (https://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/brennan-gleason-puts-resume-on-beer-lands-job-1.2690667)

Vine video

Pre rok 2013 bol takýto životopis naozaj vrcholom kreativity. Teraz by možno až taký úspech nemalo, ale treba uznať, že nápad je to naozaj skvelý. Novinárka svoj život dokázala zhrnúť do šiestich sekúnd. Aj keď to bolo krátke, no o to viac výstižné. Tento životopis zabodoval a slečna mala onedlho prácu.

Životopis, ktorý si zahráš

Ako lepšie sa dá presvedčiť svojho budúceho zamestnávateľa, že si naozaj kreatívny a dokážeš vytvoriť niečo originálne? Môžeš napríklad vytvoriť “hru“, ako to urobil Robby Leonardi. Firmy, kde sa zaujímal o miesto, tak nemuseli tráviť čas čítaním jeho životopisu, ale doslova scrollovali životopis, ktorý vyzeral ako hra podobná Super Mariovi. Môžeš si ho pozrieť tu.

rleonardi.com

Krabica s pizzou

Mnohými obľúbený pokrm, pizza, môže byť dobrá aj ako životopis. Táto síce nebola jedlá, ale vyzerala aj napriek tomu veľmi dobre. Namiesto olív či šampiňónov boli na vrchu logá programov, s ktorými mala táto slečna skúsenosti. V provizórnom recepte ste sa mohli o nej tiež dozvedieť viac. Perfektný nápad a odvedený aj poriadny kus roboty!

Google mapy

Copywriteri musia už vo svojom životopise preukázať, že sú kreatívni, ich hlava je plná nápadov a so slovami to jednoducho vedia. Svoju kreativitu preukázal Ed Hamilton v roku 2010 so svojím životopisom, ktorý implementoval do Google máp. Všetky dôležité informácie, ktoré by si bežne od životopisu očakával, si mohol nájsť na rôznych miestach na mape podľa toho, kde bol pripnutý špendlík. Aj osem rokov od vytvorenia tohto životopisu si o ňom povieš, že je to perfektný, nadčasový nápad.

socialtalent.com (https://www.socialtalent.com/blog/recruitment/the-10-most-creative-resumes-weve-ever-seen)
socialtalent.com (https://www.socialtalent.com/blog/recruitment/the-10-most-creative-resumes-weve-ever-seen)

Životopis na raňajky

Zdá sa, že jedlom sa inšpirovalo viacero uchádzačov o novú prácu. Nebolo tomu inak ani v prípade dizajnéra, ktorý sa rozhodol svoje zručnosti pretaviť priamo do svojho životopisu. Vytvoril tak krabicu s cereáliami, ktorá vyzerá na prvý pohľad tak presvedčivo, akoby ju práve zobral z regálu v obchode. Na krabici je hneď niekoľko detailov, ktoré obsahujú dôležité informácie, ktoré nesmú na životopise chýbať.

behance.net (https://www.behance.net/gallery/1704657/Cereal-Vick-(-Curriculum-Vitae-))
behance.net (https://www.behance.net/gallery/1704657/Cereal-Vick-(-Curriculum-Vitae-))

Zdroj: cnbc.comcreativebloq.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť