Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Jedlo dokáže byť skvelým pôžitkom, no niekedy aj pravým opakom. Každý má určite nejaké tie jedlá, ktoré jednoducho musia mať svoju polovičku. Tak, ako má Kapitán Danko svoje výložky a Peter Marcin svoje trápne vtipy, niektoré veci sú skrátka neoddeliteľné.

A presne také neoddeliteľné sú aj niektoré jedlá. Pravdepodobne máš aj ty pri niektorých z týchto obľúbených jedál problém zjesť ich bez ich druhej polovičky. 

Zaváraniny z babkinej špajze

Tak napríklad taký granadír. Je priam nepredstaviteľné dať si tento pokrm bez zaváranej uhorky. Jednoducho by to nebolo ono. Uhorka toto jedlo povyšuje na niečo neobyčajné. Podobne sa bez nejakej tej zaváraniny nedá jesť ani pečené kura s ryžou.

K tomu musí byť jednoducho kompót, inak to nejde dole krkom. V niektorých rodinách je na tom podobne aj sviečková, ktorá bez brusníc akoby ani nebola sviečkovou.

https://www.instagram.com/p/Bkz4DCpH5D8/

Tatárka naša každodenná

Je mnoho ľudí – a ty si možno jedným z nich – ktorí si dávajú tatársku takmer ku všetkému. Avšak taký vyprážaný syr bez tatárskej je ako The Beatles bez Johna Lennona. A v podstate mnoho ďalších vyprážaných jedál si jednoducho pýta k sebe tatársku. Napríklad vyprážaný karfiol.

Bez pečiva to nejde

A čo také jedlá, ktoré si nevieš predstaviť bez určitého druhu pečiva, ako napríklad jesť tresku s chlebom? Divné, nie? Naopak, jesť tatarák s rožkom si nevieme úplne predstaviť, tam musia byť hrianky. Takisto nejde zajedať ani praženicu uhorkou. Alebo párky.

https://www.instagram.com/p/ByFsydRHN9k/

Cibuľka je základ kuchyne

Milovníci mäsa a zabíjačkových špecialít si zas nedokážu predstaviť, ako by asi tak chutila tlačenka bez octu a cibule. Asi tak ako hrianky bez cesnaku. No naprd. Zatiaľ čo niektorí ľudia si nedokážu predstaviť nielen život bez bryndzových halušiek, tak ani tie bryndzové halušky bez slaninky. Avšak je tu aj tá skupina ľudí, ktorí musia mať na haluškách práve opečenú cibuľku.

Tie, ktoré k sebe patria ako jing a jang

Dokážu byť oddelené, no samostatne nedávajú zmysel a spolu sú vždy úplne zohratá dvojka. Napríklad rezance vo vývare. Vývar bez rezancov je iba voda. A ešte viac k sebe pasuje hamburger a hranolky. Áno, obe sa dajú zjesť samostatne, no ale spolu im to proste ladí viac. Presne tak, ako krásne ladí maslo na krupicovej kaši.

Jonathan Borba, Unsplash

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.