Jedlá, ktoré si nevieš predstaviť bez ich druhej polovičky

No bez toho to proste nie je ono.

Zdroj: Robin Stickel, Pexels

Jedlo dokáže byť skvelým pôžitkom, no niekedy aj pravým opakom. Každý má určite nejaké tie jedlá, ktoré jednoducho musia mať svoju polovičku. Tak, ako má Kapitán Danko svoje výložky a Peter Marcin svoje trápne vtipy, niektoré veci sú skrátka neoddeliteľné.

A presne také neoddeliteľné sú aj niektoré jedlá. Pravdepodobne máš aj ty pri niektorých z týchto obľúbených jedál problém zjesť ich bez ich druhej polovičky. 

Zaváraniny z babkinej špajze

Tak napríklad taký granadír. Je priam nepredstaviteľné dať si tento pokrm bez zaváranej uhorky. Jednoducho by to nebolo ono. Uhorka toto jedlo povyšuje na niečo neobyčajné. Podobne sa bez nejakej tej zaváraniny nedá jesť ani pečené kura s ryžou.

K tomu musí byť jednoducho kompót, inak to nejde dole krkom. V niektorých rodinách je na tom podobne aj sviečková, ktorá bez brusníc akoby ani nebola sviečkovou.

Tatárka naša každodenná

Je mnoho ľudí – a ty si možno jedným z nich – ktorí si dávajú tatársku takmer ku všetkému. Avšak taký vyprážaný syr bez tatárskej je ako The Beatles bez Johna Lennona. A v podstate mnoho ďalších vyprážaných jedál si jednoducho pýta k sebe tatársku. Napríklad vyprážaný karfiol.

Bez pečiva to nejde

A čo také jedlá, ktoré si nevieš predstaviť bez určitého druhu pečiva, ako napríklad jesť tresku s chlebom? Divné, nie? Naopak, jesť tatarák s rožkom si nevieme úplne predstaviť, tam musia byť hrianky. Takisto nejde zajedať ani praženicu uhorkou. Alebo párky.

Cibuľka je základ kuchyne

Milovníci mäsa a zabíjačkových špecialít si zas nedokážu predstaviť, ako by asi tak chutila tlačenka bez octu a cibule. Asi tak ako hrianky bez cesnaku. No naprd. Zatiaľ čo niektorí ľudia si nedokážu predstaviť nielen život bez bryndzových halušiek, tak ani tie bryndzové halušky bez slaninky. Avšak je tu aj tá skupina ľudí, ktorí musia mať na haluškách práve opečenú cibuľku.

Tie, ktoré k sebe patria ako jing a jang

Dokážu byť oddelené, no samostatne nedávajú zmysel a spolu sú vždy úplne zohratá dvojka. Napríklad rezance vo vývare. Vývar bez rezancov je iba voda. A ešte viac k sebe pasuje hamburger a hranolky. Áno, obe sa dajú zjesť samostatne, no ale spolu im to proste ladí viac. Presne tak, ako krásne ladí maslo na krupicovej kaši.

Jonathan Borba, Unsplash
Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
47
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mafia povolila členstvo gayom po tom, čo vyšlo najavo, že bossov syn je hviezdou travesty show

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME