Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Kto by nemal rád jedlo. A kto by nemal rád jedlo, ktoré sa dá jesť takmer neustále a nikdy ti nebude liezť krkom? Aj keď, určite existujú nejaké svetlé výnimky. Sme si však istí, že nám dáte mnohí za pravdu, že z niektorých týchto jedál sa takmer nedá prejesť. Hovoríme, samozrejme, o takom prejedení, že toto jedlo dokážeš jesť naozaj často bez toho, aby ti prestalo chutiť.

Chlieb vo vajci

Už samotný chlieb je kráľom všetkých potravín, z ktorých sa nedá prejesť. Ešte keď si tento skvost obalíš a vypražíš vo vajíčku, nie je o čom. Naozaj, chlieb vo vajci by sme mohli jesť aj každý týždeň a tešili by sme sa naň rovnako.

https://www.instagram.com/p/B6-rGT1ntG8/

Kapustnica

Všetky vianočné pokrmy sú dôkazom toho, že sa ich nedokážeš prejesť. Prejesť tak, že by si ich už nikdy v živote nechcel vidieť, nie tak, že si plný až po uši, o tom potom.

Zemiakový šalát

Ktorú z vecí by sme dokázali jesť niekoľko dní po sebe, v niektorých rodinách aj týždeň vkuse a nikdy by sme sa z nej neprejedli? Pravdepodobne je táto rovnica vyvážená práve tým, že niečo ako zemiakový šalát sa na stoloch neobjavuje tak často, a preto to vždy v nejakú sviatočnú chvíľu patrične dobehneme.

https://www.instagram.com/p/B6u08-BnJsM/

Vyprážaný syr s hranolkami

Mnohí z nás majú práve vyprážaný syr s hranolkami ako svoju istotku. Jednoducho jedlo, ktoré si dáte v momente, keď neviete, na čo presne máte chuť a nechcete nejak extra vymýšľať. Je to jedlo, ktoré neohúri, a ani nejak nesklame.

Špagety s kečupom

Alebo s Morca-dellou. Pre mnohých spomienky na detstvo, študentský život alebo príjemný a rýchly obed. V detstve sme mohli mať toto jedlo pokojne aj každý týždeň a neprestalo nás baviť.

fran hogan, Unsplash

Krupicová kaša

Jedlo nášho detstva, viacerí z nás ho jedávali poriadne často. Ak voči nemu nemáš nejakú averziu, tak si ju určite rád dáš, aj keď si už možno dospelák.

Palacinky

Sú ako chleba, môžeš si ich natrieť aj masťou a cibuľou alebo džemom. Fungujú skrátka na slano aj na sladko a je naozaj ťažké sa ich prejesť.

https://www.instagram.com/p/B5xD8a9n70Y/

Párky

Ďalšie z jedál, ktoré sa dá nazývať študentským. No často sú párky obľúbenou raňajkovou pochúťkou, ktorú si vychutnávame nielen doma.

Langoš

Síce poriadne mastné jedlo, pri ktorom si možno povieš, že už nikdy v živote si ho nedáš, ale nakoniec si ho aj tak dáš znova.

https://www.instagram.com/p/B1YNQUxHJSc/

Každý má nejaké jedlo, ktoré by mohol jesť takmer stále, no nikdy sa ho nepreje. Ktoré z jedál by si do zoznamu pridal ty?


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.