Jedlá, pri ktorých máš pocit, že ich môžeš jesť stále a nikdy sa ich nepreješ

Niektoré pokrmy sú jednoducho čarovné.

Zdroj: Ethan Sexton, Unsplash

Kto by nemal rád jedlo. A kto by nemal rád jedlo, ktoré sa dá jesť takmer neustále a nikdy ti nebude liezť krkom? Aj keď, určite existujú nejaké svetlé výnimky. Sme si však istí, že nám dáte mnohí za pravdu, že z niektorých týchto jedál sa takmer nedá prejesť. Hovoríme, samozrejme, o takom prejedení, že toto jedlo dokážeš jesť naozaj často bez toho, aby ti prestalo chutiť.

Chlieb vo vajci

Už samotný chlieb je kráľom všetkých potravín, z ktorých sa nedá prejesť. Ešte keď si tento skvost obalíš a vypražíš vo vajíčku, nie je o čom. Naozaj, chlieb vo vajci by sme mohli jesť aj každý týždeň a tešili by sme sa naň rovnako.

Kapustnica

Všetky vianočné pokrmy sú dôkazom toho, že sa ich nedokážeš prejesť. Prejesť tak, že by si ich už nikdy v živote nechcel vidieť, nie tak, že si plný až po uši, o tom potom.

Zemiakový šalát

Ktorú z vecí by sme dokázali jesť niekoľko dní po sebe, v niektorých rodinách aj týždeň vkuse a nikdy by sme sa z nej neprejedli? Pravdepodobne je táto rovnica vyvážená práve tým, že niečo ako zemiakový šalát sa na stoloch neobjavuje tak často, a preto to vždy v nejakú sviatočnú chvíľu patrične dobehneme.

Vyprážaný syr s hranolkami

Mnohí z nás majú práve vyprážaný syr s hranolkami ako svoju istotku. Jednoducho jedlo, ktoré si dáte v momente, keď neviete, na čo presne máte chuť a nechcete nejak extra vymýšľať. Je to jedlo, ktoré neohúri, a ani nejak nesklame.

Špagety s kečupom

Alebo s Morca-dellou. Pre mnohých spomienky na detstvo, študentský život alebo príjemný a rýchly obed. V detstve sme mohli mať toto jedlo pokojne aj každý týždeň a neprestalo nás baviť.

fran hogan, Unsplash

Krupicová kaša

Jedlo nášho detstva, viacerí z nás ho jedávali poriadne často. Ak voči nemu nemáš nejakú averziu, tak si ju určite rád dáš, aj keď si už možno dospelák.

Palacinky

Sú ako chleba, môžeš si ich natrieť aj masťou a cibuľou alebo džemom. Fungujú skrátka na slano aj na sladko a je naozaj ťažké sa ich prejesť.

Párky

Ďalšie z jedál, ktoré sa dá nazývať študentským. No často sú párky obľúbenou raňajkovou pochúťkou, ktorú si vychutnávame nielen doma.

Langoš

Síce poriadne mastné jedlo, pri ktorom si možno povieš, že už nikdy v živote si ho nedáš, ale nakoniec si ho aj tak dáš znova.

Každý má nejaké jedlo, ktoré by mohol jesť takmer stále, no nikdy sa ho nepreje. Ktoré z jedál by si do zoznamu pridal ty?

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
13
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
55
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelkyňa vo svojich komiksoch vtipne zachytáva momenty, ktoré sú nám známe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME