Jedlá a nápoje, ktoré nám ako malým nechutili a museli sme na ne dospieť

„Nevieš, čo je dobré.“

Zdroj: Shutterstock

Určite si aj vy pamätáte tie typické vety vašich rodičov v štýle: „Nevieš, čo je dobré“, prípadne „Na to musíš ešte dospieť“, ak išlo o nejaké jedlo, ktoré ti nechutilo. Ako malí sme mali zväčša veľmi vyberavý vkus, čo sa týka jedla.

Keďže chute sa spolu s nami vyvíjajú, neskôr nám začali chutiť aj také veci, ktoré sme ako malí neznášali. Určite si v zozname týchto surovín nájdeš nejakú, ktorá ti ako malému nechutila. 

Jedlo, ktoré je výsadou dospelých

Akonáhle sa hovorí o jedle, ktoré ti ako malému nechutilo a „musíš naň dospieť“, tak asi každému napadnú olivy. Nájde sa len veľmi málo detí, ktorým by olivy totiž chutili. Mnohým zachutia práve až v dospelosti. Podobne je to aj s hríbmi, aj keď nechuť k nim si mnohí so sebou vzali aj do dospelosti.

John Baker, Unsplash

Ďalšou z veľmi neobľúbených potravín medzi deťmi sú držky a držková polievka. Nemožno zabudnúť ani na čokoľvek pálivé. Ako malí sme len veľmi ťažko znášali niečo, čo “štípalo“, teraz sú nektorí z nás schopní dať si do jedla neskutočné množstvá chilli a ešte sa nám niekedy aj máli.

Samostatná kategória: syry. Veľa detí má rado syr. A najradšej vyprážaný, však? No akonáhle ide o tie voňavejšie syry, ktoré zrejú, tak odpoveďou na otázku „Dáš si?“ je jednoznačné FUJ.

Samozrejme, zelenina bola u mnohých z nás niečo, čo sme extra nemali v láske. Čo takto dať si špenát? Áno, mnohí ho milovali od detstva a milujú ho stále, no väčšina detí ho obchádzala oblúkom, no teraz si ho ako dospeláci užívajú v každom jedle s prívlastkom fitness.

Recipes Cooking GIF - Find & Share on GIPHY

Nápoje, ktoré boli pre nás jedno veľké fuj

Paradoxom je, že väčšina tých nápojov, ktoré nám v detstve nechutila, sú potom v dospelosti našou závislosťou. Napríklad taká káva. Ako malým nám to prišlo neskutočne odporné, no teraz si bez nej mnohí nevieme ani predstaviť deň. Podobne bolo na tom aj pivo či iné alkoholické nápoje. Deti majú asi akúsi bezpečnostnú poistku v hlave, vďaka ktorej im alkohol nechutí. Čo je veľmi dobré.

Na rozdiel od kolových nápojov, za ktorými by sme si aj nohy dolámali, bol aj nealko nápoj, ktorý nám úplne nerezal. Bol ním tonic. Bolo to niečo, čo bolo pre nás nepochopiteľne príliš horké a doslova nám nešlo do hlavy, ako to môžu tí “dospeláci“ piť.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
15
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mačky v Austrálii si budú pravdepodobne musieť zvykať na vôdzku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME