Jedlo ti zamrzne skôr, ako ho vložíš do úst. Takto sa žije v najchladnejšom meste na svete

Nie nadarmo sa hovorí "zima ako v Rusku".


Veľa Slovákov má pocit, že v posledných rokoch sú zimy u nás akési „impotentné“ a ani zďaleka sa nechytajú na dávnejšie zimy, keď sa teplota celé dni držala solídne pod nulou a aj nížiny boli zasypané poriadnou dávkou snehu. Ani naše najchladnejšie zimy sa však nepribližujú tomu, čo je pre obyvateľov Jakutska „v pohode počasie“.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Jakutsk je najchladnejšie mesto na svete, kde sa teploty bežne pohybujú okolo -50 °C. To, ako sa v takýchto teplotách správajú bežné predmety, s ktorými sa každodenne stretávame, je pre nás ťažké si aj predstaviť. Miestna obyvateľka Kian natočila video, vďaka ktorému môžeme aspoň sčasti vidieť, akú moc má krutá sibírska zima.

Na jej kanáli na Youtube nájdeme aj mnoho ďalších videí o živote v extrémnych sibírskych mrazov, ale aj o kultúre a tradíciách tohto regiónu. Sympatická Kiun momentálne žije v Pekingu a počas svojho pobytu v Číne takisto pripravila mnoho zaujímavých a náučných videí.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Peter Strhan
Expert na internetovú a digitálnu kultúru, ktorý v redakcii EMEFKA pôsobí od jej založenia v roku 2017. Disponuje takmer dekádou skúseností s pokrývaním online trendov, digitálneho folklóru a fenoménu internetových mémov. Vo svojej publicistickej tvorbe sa analyticky zameriava na prienik spoločenských vied a kultúry, pričom transformuje komplexné sociálne fenomény a aktuálne spoločenské témy do pútavej a zrozumiteľnej formy.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA