Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Jedlo ti zamrzne skôr, ako ho vložíš do úst. Takto sa žije v najchladnejšom meste na svete

Nie nadarmo sa hovorí "zima ako v Rusku".


Veľa Slovákov má pocit, že v posledných rokoch sú zimy u nás akési „impotentné“ a ani zďaleka sa nechytajú na dávnejšie zimy, keď sa teplota celé dni držala solídne pod nulou a aj nížiny boli zasypané poriadnou dávkou snehu. Ani naše najchladnejšie zimy sa však nepribližujú tomu, čo je pre obyvateľov Jakutska „v pohode počasie“.

Jakutsk je najchladnejšie mesto na svete, kde sa teploty bežne pohybujú okolo -50 °C. To, ako sa v takýchto teplotách správajú bežné predmety, s ktorými sa každodenne stretávame, je pre nás ťažké si aj predstaviť. Miestna obyvateľka Kian natočila video, vďaka ktorému môžeme aspoň sčasti vidieť, akú moc má krutá sibírska zima.

Na jej kanáli na Youtube nájdeme aj mnoho ďalších videí o živote v extrémnych sibírskych mrazov, ale aj o kultúre a tradíciách tohto regiónu. Sympatická Kiun momentálne žije v Pekingu a počas svojho pobytu v Číne takisto pripravila mnoho zaujímavých a náučných videí.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.