Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Jedna miluje surfovanie, druhú čaká vojenský výcvik. Aký je život budúcich európskych panovníčok?

Každá z nás niekedy chcela byť princeznou a žiť na zámku.

Aj keď už dlho nežijeme v časoch, keď krajinám a národom vládli králi kráľovné, na čele niektorých európskych krajín ešte stále stoja monarchie, ktorých súčasťou sú aj kráľovské dcéry – princezné. Na ich pleciach raz spočinie osud národov, no napriek tomu sú to mladé ženy, ktoré chcú žiť svoj život ako všetky ich rovesníčky.

Každá z nás vždy túžila po tom byť princeznou, žiť v krásnom zámku, vlastniť nádherné šaty a šperky, nemať starosti s nákupom, upratovaním či domácnosťou. Je byť dcérou kráľa ale naozaj také dokonalé?

Veľká Británia: Princezné, ktoré sa (asi) nestanú panovníčkami

Britská kráľovská rodina je jednou z najznámejších, ak nie dokonca najznámejšou európskou monarchiou vôbec. Napriek tomu, že po smrti kráľovnej Alžbety II. je hlavou Veľkej Británie muž a vyzerá to tak, že trón sa v Anglicku bude opäť niekoľko desiatok rokov dediť po meči, nemožno v tejto rodine prehliadnuť prítomnosť krásnych princezien.

Titul princezná majú v rámci kráľovskej rodiny viaceré ženy, napríklad manželka princa Williama Catherine, princezná z Walesu, či dcéry princa Andrewa – princezné Beatrice a Eugénia. O živote malej princeznej z rozprávok na dobrú noc však nemusia snívať najmladšie členky rodiny – Charlotte z Walesu a Lilibet zo Sussexu.

Princezná Charlotte Elizabeth Diana, ktorú prezývajú Lottie alebo Mignonette, je po 65 rokoch prvou princeznou, ktorá má nárok na kráľovský trón na základe zdedeného následníctva, a tiež prvou kráľovskou dcérou, ktorej poradie v nástupníctve na trón sa narodením jej mladšieho brata neposunulo. Po svojom otcovi a staršom bratovi je teda treťou následníčkou na post hlavy britskej monarchie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Nadaná študentka začala počas lockdownu vyrábať šaty princezien z kultových disneyoviek

Tzv. Charlottin efekt

Aj keď v dnešnej dobe sa už v bežné dni princezné neobliekajú do honosných rób, móda a všetko s ňou spojené zostáva naďalej dominantou kráľovských rodín. Inak to nie je ani v prípade princeznej Charlotte. Každé jej vystúpenie nie je len v centre záujmu verejnosti, ale aj módnych odborníkov, vďaka čomu sa stala jednou z najhlavnejších detských módnych ikon.

Oblečenie, v ktorom sa malá Charlotte objaví na verejnosti, sa hneď stane najpredávanejším, z čoho majú obchodníci nemalý prospech. Tento fenomén dostal aj vlastné pomenovanie, ide o tzv. „efekt princeznej Charlotte“.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje