Jednoduché veci, vďaka ktorým konečne vystúpiš zo svojej komfortnej zóny

Nemusíš zajtra vyliezť na Mount Everest, stačí ti jeden malý krok vpred.

Komfortná zóna sem, komfortná zóna tam. Na každom druhom rohu internetu nájdeš článok o tom, ako by si mal vstávať o piatej ráno, aby tvoj deň vôbec stál za to. Síce je komfortná zóna často používaný pojem, no málokto sa s ním reálne aj vo svojom živote stretáva. Maximálne, iba tak, že v nej neustále si.

Je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa môžeš prinútiť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Ver tomu, že ten pocit stojí za to.

Choď von sám

Veľmi veľa ľudí premešká koncerty, párty, nevidí dobrý film a všeličo možné iné, iba preto, lebo tam nemá s kým ísť. Ja som bola pred pár rokmi tiež presne tento istý človek. Netreba sa však báť ísť niekam sám.

Ani nevieš, ako ľahko sa spoznáš s novými ľuďmi, keď sa niekam vydáš sám. Napríklad v kine nepotrebuješ spoločnosť, keďže budeš pozerať film. Akonáhle to vyskúšaš, prídeš na to, že to vôbec nebolo také hrozné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thegoodfilms-thegoodfilms-lost-in-translation-movie-tcqpp1UbVPWsU)

Odinštaluj aplikácie

Mnohí z nás trávia až príliš veľa času na sociálnych sieťach. A koľkokrát celkom zbytočne. Skús si dať svoju osobnú výzvu a odinštaluj si aplikácie sociálnych sietí z mobilu. Zaplň svoj čas niečím iným. Svojimi záľubami, ktoré odkladáš na druhú koľaj, lebo nemáš čas. Čas, ktorý tráviš scrollovaním Instagramu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/deleting-facebook-delete-xUPGcdvSgAP1OvGwP6)

Venuj sa sebe

Aspoň hodinu denne venuj sám sebe. Cvič, maľuj, pozeraj dokumenty, peč koláčiky. Je to na tebe, čomu sa budeš venovať, no nezabúdaj, že je dôležité tráviť čas sám so sebou. Aj takýmto jednoduchým krokom vystúpiš zo svojej komfortnej zóny. Namiesto pozerania seriálu si pozri dokument. Znie to veľmi nudne, ale ani nevieš, aký budeš rád, keď dáš napapať svojmu mozgu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/friends-college-seinfeld-8TJK6prvRXF6g)

Naruš svoj stereotyp

Nechoď ráno výťahom, ale daj si to po schodoch. Nedaj si na obed to isté, čo vždy, v kaviarni si daj inú kávu, skúšaj nové veci. Pokús sa na ľudí nepozerať s predsudkami, kúp si Notabene, podpor nejakú charitu. Aj toto je vystúpenie z komfortnej zóny. Nestojí ťa to vôbec veľa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/SQd99s7uxylry)

Zmeň jeden návyk

Skús jeden deň v týždni vstať o hodinu skorej, choď si zacvičiť alebo sa len pokojne najedz. Prípadne choď niektorý večer o hodinu skôr spať. Alebo môžeš jeden víkend ostať doma namiesto opíjania sa s kamarátmi a urobiť všetko to, čo už mesiace odkladáš. Niekedy sa stačí ráno napiť vody a urobí to zázraky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/javHxbM3JgrcY)

Dávaj si výzvy

Žiješ len raz, tak prečo by si nemal vyskúšať viaceré veci, pocity. Skús mesiac nepiť alkohol, nenakupovať si zbytočne ďalšie oblečenie. Ak sa chceš zmeniť, tak to nepríde samé. Stačí, že si dáš výzvu, že nebudeš celý deň nadávať alebo, že vypiješ dva litre vody, lebo doteraz si vždy vypil tak liter.

https://giphy.com/gifs/cpRQzY4VS3V3W

Aj keď sa zdá vystupovanie zo svojej komfortnej zóny veľmi náročné, stačí spraviť len malý krok a zmenu máš na dosah. Môžeš spraviť dobrý skutok, uvoľníš miesto v MHD, nebudeš nadávať alebo si vytriediš svoj šatník. Ver, že aj takéto malé krôčiky zanechajú v tebe pocit na nezaplatenie.

Titulná fotka: CBS / popocultural

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dievča prekvapilo svojho priateľa na narodeniny meme tortou. Internet je vo vytržení

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME