Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Povinnosti sú jednoducho povinnosti a urobiť ich treba. No všetci vieme, aké šialene ťažké je dokopať sa k nim. Preto vám prinášame jednoduchých 14 krokov, vďaka ktorým už nikdy nebudete prokrastinovať. Hmm, alebo aj hej…

1.

Prvý a zároveň najdôležitejší krok – dobre si premysli, čo je vlastne tá prudko produktívna činnosť, ktorej sa chceš dnes zubami nechtami vyhýbať. Uchop túto myšlienku veľmi pevne a zatlač ju do najhlbších útrob svojej mysle. Tak hlboko, že si budeš každú sekundu uvedomovať, čo by si mal robiť, no nerobíš, ale nie dosť na to, aby si sa k tomu naozaj dostal.

© Jacob Andrews

2.

Na žiadnu prácu sa nemôže ísť s prázdnym žalúdkom, to je predsa vesmírny zákon o dobrých výsledkoch číslo jedna. Takže si bez hanby priprav svoje najobľúbenejšie jedlo a zjedz ho pri jednej z epizód nejakého dobrého seriálu.

© Jacob Andrews

3.

Dojedz jedlo, ale dopozeraj to. Človek, ktorý vypne seriál uprostred dielu, to nemá v hlave všetko v poriadku.

© Jacob Andrews

4.

Zapni si ďalšiu epizódu! Okamžite! Inak ti z toho napínavého konca bok vyvalí!

© Jacob Andrews

5.

Skontroluj všetky sociálne siete, na ktorých si sa kedy zaregistroval. Dokonca aj Twitter, kde si naposledy pred šiestimi rokmi pridal status o sprchovej hadici, ktorá vydáva zvuk ako páriace sa veveričky a od tej doby o tebe nikto nepočul. A pre istotu aj Google Plus, keby náhodou ten skapatý pes opäť ožil. Nemôžeš si predsa dovoliť zanedbávať svoj, už aj tak chabý, sociálny život kvôli nejakej robote.

© Jacob Andrews

6.

Chvíľu premýšľaj o tej veci, z ktorej už mala byť minimálne polovica hotová, aby si si na konci dňa mohol uštedriť malé bezvýznamné plus do imaginárnej žiackej knižky za snahu. Ale nezačni na nej pracovať! Čo si blázon?!

© Jacob Andrews

7.

Po tom tuhom premýšľaní a teda nadmernom zaťažení šedej mozgovej kôry si jednoznačne zaslúžiš chvíľku pre seba. Zahraj si nejakú hru, veď času ešte dosť.

© Jacob Andrews

8.

Ak ti niekto medzičasom zavolá a bude sa dožadovať tvojej prítomnosti na nejakej akcii, poďakuj, ale slušne odmietni. Dnes na to absolútne nemáš čas. Si totiž až po uši zavalený povinnosťami.

© Jacob Andrews

9.

Okej, teraz je už naozaj čas na nejaký seriózny biznis. Ale nie na prázdny žalúdok! Lebo ako sme už spomínali, to nikdy nedopadá dobre.

© Jacob Andrews

10.

Začni si uvedomovať, že dnešok sa pomaly, ale isto opäť schyľuje k zápisu do kategórie „mal som makať celý deň, no urobil som h*vno“. Nechaj sa pohltiť pocitom viny, dovoľ mu úplne sa ťa zmocniť, zovrieť ťa vo svojej pevnej náruči a kompletne paralyzovať.

© Jacob Andrews

11.

V takejto depresívnej a ponurej nálade by sa ti aj tak nepodarilo nič spraviť, takže sa rozveseľ pozeraním nezmyselných videí na YouTube. Kompilačka bláznivých šoférov z Ruska by to mala vyriešiť.

© Jacob Andrews

12.

Pokračuj. Neunúvaj sa pripomínať si, že toto naozaj nie je to, čo by si mal práve v tejto chvíli robiť. Pozri si ich ďalších 57. Svet sa predsa nezrúti.

© Jacob Andrews

13.

Dobre, pokiaľ na tom nezačneš pracovať HNEĎ TERAZ, tak to už naozaj nestihneš. ALE!!! Nie na prázdny žalúdok, samozrejme.

© Jacob Andrews

14.

Konečne! Si vybláznený, dozvedel si sa ako zarobiť na eBayi za dva týždne pol milióna, vieš, že kdesi tam vo svete naozaj existuje morské prasiatko, ktoré vie splachovať záchod a si napapaný. Takže máš KONEČNE dosť energie a vhodné podmienky na to, aby si pointu tohto dňa nemusel viac odkladať. Škoda len, že sú dve hodiny ráno. A to by sa ti už naozaj neoplatilo dnes začínať. Tak to radšej odlož, veď ono aj zajtra je deň.

© Jacob Andrews

Zdroj: collegehumor.com
Titulná fotka: © Jacob Andrews


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť