Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Jednonohí lupiči alebo len ozembuchovia? Ukradli 220 tenisiek iba na pravú nohu

Zlodeji s jednou nohou v suchu.


Trojici peruánskych zlodejov sa podarila jedna z najzbytočnejších krádeží. S veľkými očami sa vlámali do obchodu, z ktorého odcudzili škatule len s pravonohými topánkami.

K fraškovitému zločinu došlo koncom apríla v obchode so športovým tovarom v Huancayo v centrálnom Peru. Na kamerovom zázname vidieť, ako muži prezerali zámok v zadnej časti predajne a ukradli tri debny naplnené krabicami od tenisiek rôznych značiek. Dlhoprstí si však neuvedomili, že polovica z každého páru je vystavená v predajni.

Svoj lup len tak ľahko nespeňažia, keďže ani na čiernom trhu zrejme nikto netúži po jednej topánke. Hoci i za polovičnú cenu.

Jednonohí lupiči alebo len ozembuchovia? Ukradli 220 tenisiek iba na pravú nohu
Shutterstock

Majiteľ obchodu odhaduje stratu na 12 000 eur, a to aj napriek tomu, že má stále cez dvesto ľavých tenisiek. Rovnako ako lupiči, ani on ich už nepredá. Iba ak by sa objavil záhadný kupec, ktorý by mal záujem len o ľavú tenisku.

„Pomocou záznamov a odtlačkov prstov, ktoré všade zanechali, budeme onedlho schopní nájsť týchto kriminálnikov,“ uviedol pre miestne médiá Eduan Díaz, šéf polície v Huancayo.

Obchod s teniskami bol otvorený len niekoľko mesiacov, no nie je jediný, ktorý v poslednej dobe vyrabovali. Len pred pár týždňami na juhu krajiny zatkli bežca so šiestimi vrecami, ktoré boli plné (párov) tenisiek.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje