Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Tlačová správa v spolupráci s Forum film

John Wick opäť v skvelej forme

Film dosiahol v otváracom víkende na Slovensku najlepšie číslo za celú sériu.


Fanúšikovia ikonického Johna Wicka sa dočkali! Minulý štvrtok sa na plátna kín dostalo už štvrté pokračovanie akčnej série, v ktorej hlavnú postavu stvárnil jeden z najcharizmatickejších hollywoodskych hercov Keanu Reeves.

Film prekonal všetky očakávania a v otváracom víkende na Slovensku dosiahol návštevnosť 30.323 divákov, čo je nielen najlepšie číslo za celú sériu, ale zároveň je to aj rekordný otvárací víkend od začiatku tohto roka. Kvality štvrtého Johna Wicka potvrdzuje nielen enormný záujem divákov, ale aj množstvo pozitívnych kritík. 

Forum Film

Keanu Reeves sa vracia na filmové plátna v jednej zo svojich najikonickejších úloh vo filme JOHN WICK 4. Nájomný zabijak na dôchodku hľadá spôsob, ako poraziť Radu dvanástich zločineckých bossov, ktorí vládnu najmocnejším organizáciám podsvetia. Komisia vypísala na jeho hlavu odmenu vo výške niekoľkých miliónov dolárov, pretože sa odvážil postaviť sa im na odpor a ignorovať ich pravidlá. 

Vo Wickovom svete však svitá nový deň: nové pravidlá, nové nápady a nový manažment Komisie. Zdá sa, že John Wick objavil cestu von zo začarovaného kruhu – musí vyzvať na súboj samotného frontmana Komisie – sadistického Markíza. Ak sa mu podarí zvíťaziť, Komisia dodrží slovo a z Wicka už nebude živý terč. Bez ohľadu na výsledok je Johnovi Wickovi jasné, že staré dobré časy skončili už dávno.  

Chad Stahelski, režisér a producent všetkých častí mimoriadne úspešnej a obľúbenej série, sa chopil výzvy posunúť ju na ďalšiu úroveň. „Kapitola 4 nás posúva úplne novým, vzrušujúcim smerom,“ poznamenáva. „Pokračujeme v odkrývaní nových (a niekedy dosť neočakávaných) aspektov osobnosti Johna Wicka a predstavujeme mnoho nových postáv, ktoré sú nejakým spôsobom prepojené s hlavnou postavou. Okrem akcie hovorím aj o bratstve, nádeji a skúmame niektoré emocionálne linky, ktoré boli v predchádzajúcich filmoch len naznačené.“ 

Keanu Reeves, ktorý je aj výkonným producentom filmu, dodáva: „Pokračujeme v rozširovaní sveta predchádzajúcich filmov s množstvom zábavy a neočakávanými dejovými zvratmi. Nastavili sme aj nový level akcie a použitých zbraní. A nadupané autá sú späť!“ 

Forum Film

JOHN WICK 4 expanduje do celého sveta. „Príbeh nás na začiatku zavedie do New Yorku, kde sa odohrávala väčšia časť predchádzajúcich filmov, a posunie sa do Jordánska, Japonska, Berlína a Paríža,“ pokračuje Reeves. „Fanúšikovia sa môžu tešiť minimálne na 14 hlavných akčných sekvencií, vrátane divokej a epickej naháňačky ulicami Paríža. V bojovom štýle Johna Wicka vidíte jeho snahu, odhodlanie a vôľu. Milujem jeho postoj, ktorý mu velí nikdy sa nevzdávať, aj keď niekedy pôsobí zúfalo.“ 

V štvrtej kapitole sa paradigma Johna Wicka na úteku mení a on sa Komisii postaví. „Je to príbeh Johna, ktorý sa rozhodol, že už nebude utekať. Namiesto toho sa otočí a prenasledovateľom sa stane on. A to je ten dôvod, prečo sa ľudia boja Johna Wicka,“ vysvetľuje Keanu Reeves. „Na začiatku filmu každý predpokladá, že Wick je mŕtvy. Mohol by teda šťastne žiť až do smrti a mať pokoj. Lenže to by nebol John Wick! Nemôže to nechať len tak – spravodlivosti treba učiniť zadosť. Kopne do celosvetového osieho hniezda a zrazu ide po ňom každý zabijak na svete. A on je sám. Je to dobrý príbeh.” 

JOHN WICK 4 sa v slovenských kinách premieta od 23. marca 

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje