Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Joker z Temného rytiera mal pôvodne vyzerať inak. Jeho obrázky ti privodia nočné mory

Pôvodne zvažovaná podoba Jokera bola ešte hrozivejšia.


Triler Temný rytier od Christophera Nolana patrí do zlatého fondu (nielen) komiksového žánru a podľa mnohých ide stále o najlepší film s Batmanom. Jeho protihráčom v príbehu bol psychopatický Joker (Heath Ledger), ktorého herecký výkon sa sám osebe stal kultovým.

Ako píše portál Unilad, Ledger si za svoj výkon odniesol aj sošku Oscara. Žiaľ, osobne si pre ňu nedošiel, keďže náhle zomrel ešte pred premiérou filmu. Neskôr si Jokera zahrali napríklad Jared Leto či Joaquin Phoenix, pričom ani jeden z nich sa nevyhol porovnávaniu práve s Ledgerovým výkonom. Niet sa čomu čudovať.

Ledgerov Joker zaujal už svojím výzorom a make-upom, ktorý bol oveľa realistickejší (a tým pádom desivejší), než sme boli zvyknutí z predchádzajúcich snímok či seriálov. Možno ale nevieš, že pôvodne mal šialený klaun vyzerať predsa len o dosť inak.

Valentín, tip na darček

Mohlo by ťa zaujímať:

Tipy na valentínske darčeky, ktorými potešíš svoju polovičku

Na internete je dostupný concept art od umelca Roba Blissa, ktorý sa okrem Temného rytiera podieľal aj na sérii Harry Potter či Strážcoch galaxie 3. Bliss Jokera vyobrazil poriadne mrazivo a slávny záporák v jeho podaní naozaj pôsobí neuveriteľne zlovestne. Možno ešte viac než verzia, ktorú sme napokon mohli vidieť v hotovom filme.

Blissovho Jokera by sme si totiž bez problémov dokázali predstaviť v nejakom temnom horore. Bliss sa vyjadril, že sa snažil Jokera zobraziť „najviac vyšinutého, ako sa len dá“. A to sa mu rozhodne podarilo.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.