Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Jún bol pre bitcoin najhorším mesiacom v histórii

Kryptomena stratila viac ako 38 percent zo svojej hodnoty.


Digitálna mena bitcoin vo štvrtok uzavrela svoj najhorší mesiac v histórii, keďže zo svojej hodnoty v júni stratila viac ako 38 percent. Kryptomena ether, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie druhou najväčšou digitálnou menou na svete, si odpísala približne 47 percent. Informuje o tom portál cnbc.com.

Hoci slabosť sektora digitálnych mien je súčasťou širšieho úteku od rizikových aktív, dôvera voči kryptomenám bola v posledných týždňoch osobitne oslabená. V poslednom desaťročí bitcoin zažil dve dlhé obdobia poklesu cien, ale potom sa zotavil. V predošlom nepriaznivom období pre kryptomeny v roku 2018 bitcoin stratil viac ako 80 percent hodnoty, ale potom ožil a v novembri 2021 sa vyšplhal na rekordnú úroveň zhruba 69-tisíc dolárov za kus.

Analytici Bank of America v správe zverejnenej v stredu zaujali pesimistický tón. Poukázali na údaje naznačujúce, že americkí spotrebitelia sú voči trhu kryptomien opatrnejší. Interné dáta o klientoch ukázali viac ako 50-percentný pokles aktívnych používateľov kryptomien z rekordnej úrovne viac ako milión v novembri 2021 na menej ako 500-tisíc v máji, uviedla banka.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť