Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Uvažoval si niekedy nad tým, akoby si zareagoval, keby v lese stretneš medveďa? Áno, ideálne je zachovať pokoj, no nie všetci by sme to dokázali. No turistka, o ktorej píše portál LADbible, to zvládla. Preukázala rozvahu, z ktorej každého strachopuda až zamrazí…

Pohotová reakcia

Tri turistky sa prechádzali minulú sobotu po populárnej turistickej trase v mexickom parku Chipinque. Zrejme nepočítali s tým, že si z potuliek prírodou odnesú takýto adrenalínový zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Počas prechádzky k nim totiž zrazu podišiel čierny medveď, postavil sa na zadné a začal jednu z nich oňuchávať. Je pozoruhodné, aký pokoj sa im podarilo zachovať. Dotyčná, pri ktorej stál medveď, si s ním dokonca zhotovila selfie. Keď ho po chvíli toto spoznávanie prestalo baviť, odišiel a ženy sa z miesta rýchlo vytratili.

Mali šťastie, že to nebol grizly

Medveď očividne skúmal votrelcov vo svojom biotope, no turistky mali šťastie, pretože natrafili na medveďa čierneho, nie na grizlyho, ktorý je o dosť nebezpečnejší. Čierny medveď na ľudí, našťastie, nezvykne útočiť, skôr sa ich stráni.

Šokujúci okamih bol zdieľaný na Twitteri a prezrelo si ho viac ako 300-tisíc ľudí. Používatelia na sociálnej sieti chválili ženinu pokojnú reakciu, aj keď robiť si selfie s medveďom bolo prinajmenšom riskantné.

Zdroj: LADbible


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť