Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Džentlmeni ešte nevymreli! Portál LADbible priniesol správu o 27-ročnej Shay Sade z Londýna, ktorá pred ôsmimi mesiacmi stratila mobil. Vedela, že sa to zrejme stalo v niektorom z taxíkov spoločnosti Uber, keďže ich však v ten deň využila hneď niekoľko, nevedela, v ktorom presne svoj mobil nechala.

„Spomínam si, že som bola vo viacerých taxíkoch, a keď som sa vrátila domov, zistila som, že nemám mobil,“ povedala. Najprv prehľadala byt či miesta, na ktorých predtým bola, ale to neprinieslo žiadny výsledok. Neskôr kontaktovala aj Uber, ale keďže využila viacero ich vozidiel, ani táto snaha nepriniesla ovocie.

Shutterstock

Po ôsmich mesiacoch sa stal zázrak!

Shay sa tak proste zmierila s tým, že svoj mobil už nikdy nenájde. „Keď vám niekto ukradne mobil v Londýne, tak je koniec. Rozhodne neočakávate, že vám ho niekto vráti, prípadne, že ho u seba bude mať tak dlho,“ dodala. Lenže na Shay čakalo naozaj veľké prekvapenie. Prešlo osem mesiacov a ona náhodou narazila na vodiča, ktorý ju v minulosti viezol.

A takmer odpadla, keď zistila, že jej mobil našiel a nosil ho pri sebe pre prípad, že by na Shay znovu natrafil. Mobil sa tak dostal do rúk svojej majiteľky, ktorá bola prístupom vodiča príjemne prekvapená. „Obnovilo to moju vieru v ľudstvo,“ napísala na Twitteri. „Vďaka tomu som cítila, že na svete ešte sú dobrí ľudia. V minulosti som už stratila veľa vecí, ale ľudia si ich buď nechali, alebo to zneužili. Toto je prvýkrát, čo niekto cudzí urobil niečo také. Pritom to nemusel urobiť. Pomyslela som si ‚Wow, to musí byť naozaj dobrý človek‘.“

Ľudí na internete jej príspevok zaujal a stal sa virálnym. Našlo sa však aj viacero takých, ktorí považovali príbeh za vymyslený. Podľa Shay to poukazuje na to, že dnes už nikto neverí, že ľudia sa môžu zachovať aj čestne a správne. „Je dosť smutné, že ľudia neveria, že ostatní môžu byť dobrí a slušní,“ okomentovala to. Spokojnosť nad vyriešeným prípadom vyjadrila aj spoločnosť Uber.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.