Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Džentlmeni ešte nevymreli! Portál LADbible priniesol správu o 27-ročnej Shay Sade z Londýna, ktorá pred ôsmimi mesiacmi stratila mobil. Vedela, že sa to zrejme stalo v niektorom z taxíkov spoločnosti Uber, keďže ich však v ten deň využila hneď niekoľko, nevedela, v ktorom presne svoj mobil nechala.

„Spomínam si, že som bola vo viacerých taxíkoch, a keď som sa vrátila domov, zistila som, že nemám mobil,“ povedala. Najprv prehľadala byt či miesta, na ktorých predtým bola, ale to neprinieslo žiadny výsledok. Neskôr kontaktovala aj Uber, ale keďže využila viacero ich vozidiel, ani táto snaha nepriniesla ovocie.

Shutterstock

Po ôsmich mesiacoch sa stal zázrak!

Shay sa tak proste zmierila s tým, že svoj mobil už nikdy nenájde. „Keď vám niekto ukradne mobil v Londýne, tak je koniec. Rozhodne neočakávate, že vám ho niekto vráti, prípadne, že ho u seba bude mať tak dlho,“ dodala. Lenže na Shay čakalo naozaj veľké prekvapenie. Prešlo osem mesiacov a ona náhodou narazila na vodiča, ktorý ju v minulosti viezol.

A takmer odpadla, keď zistila, že jej mobil našiel a nosil ho pri sebe pre prípad, že by na Shay znovu natrafil. Mobil sa tak dostal do rúk svojej majiteľky, ktorá bola prístupom vodiča príjemne prekvapená. „Obnovilo to moju vieru v ľudstvo,“ napísala na Twitteri. „Vďaka tomu som cítila, že na svete ešte sú dobrí ľudia. V minulosti som už stratila veľa vecí, ale ľudia si ich buď nechali, alebo to zneužili. Toto je prvýkrát, čo niekto cudzí urobil niečo také. Pritom to nemusel urobiť. Pomyslela som si ‚Wow, to musí byť naozaj dobrý človek‘.“

Ľudí na internete jej príspevok zaujal a stal sa virálnym. Našlo sa však aj viacero takých, ktorí považovali príbeh za vymyslený. Podľa Shay to poukazuje na to, že dnes už nikto neverí, že ľudia sa môžu zachovať aj čestne a správne. „Je dosť smutné, že ľudia neveria, že ostatní môžu byť dobrí a slušní,“ okomentovala to. Spokojnosť nad vyriešeným prípadom vyjadrila aj spoločnosť Uber.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť