Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Kam cestovať v máji? 5 najlepších destinácií, kde Slováci ušetria a zároveň si užijú

Do týchto krajín sa Slovákom oplatí ísť v máji.


Máj je skvelým mesiacom na cestovanie, pretože počasie je väčšinou príjemné, nie je príliš horúco a ceny sú ešte relatívne nízke. Ak chceš vypadnúť niekam, kde sa to v tomto mesiaci oplatí, no nechceš veľa minúť, máme pre teba pár tipov.

Portugalsko

Portugalsko je krajinou, kde sa môžeš tešiť na krásne pláže, skvelé jedlo a kultúrne zážitky. V máji tu býva už dosť teplo na to, aby si si mohol užiť slnko na pláži, ale zároveň nie je ešte príliš horúco. Portugalsko sa môže niektorým zdať na prvý pohľad ako drahá krajina, no v skutočnosti sú ceny veľmi prijateľné.

Shutterstock

Turecko

Turecko je krajinou, ktorá láka turistov svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami. V máji je tu teplejšie ako u nás, no ešte nie sú horúčavy, preto je to ideálny mesiac na návštevu tejto krajiny. Ceny sú tu oproti iným destináciám v južnej Európe oveľa nižšie.

Shutterstock

Bulharsko

Voči Bulharsku majú možno mnohí predsudky, no v skutočnosti je to nádherná krajina, kde rozhodne máš čo objavovať. V máji tu býva dostatočne teplé počasie na to, aby si si mohol užiť slnko na pláži. A čo ceny? Tých sa naozaj obávať nemusíš.

Shutterstock

Rumunsko

Rumunsko je krajina s krásnou prírodou a bohatou históriou. V máji tu býva príjemné počasie a nie sú tu ešte také veľké návaly turistov ako v lete. Ceny sú tu oveľa nižšie ako v iných krajinách v Európe.

Shutterstock

Čierna Hora

Čierna Hora je hádam jednou z najkrajších krajín na Balkáne, ktorá ponúka krásne pláže, horské túry a historické pamiatky. Ceny sú približne také ako v Bulharsku, takže sa ti rozhodne podarí ušetriť.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje