Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Kam cestovať v marci? 8 najlepších destinácií, kde Slováci ušetria a zároveň si užijú

Do týchto Európskych miest sa Slovákom oplatí ísť v marci.


Cestovanie v zime môže byť niekedy komplikované. Na niekoho môžu mať teplotné zmeny medzi krajinami veľký dopad, a tak si chce vybrať krajinu, kde bude teplejšie ako u nás, no zároveň nezažije teplotný šok. Prinášame ti prehľad miest, kde je v marci príjemných 17 až 20 stupňov Celzia a niekde dokonca kúpiš aj lacné letenky.

1. Lisabon, Portugalsko

Lisabon je jedno z najkrajších miest v Európe a v marci je to tiež veľmi príjemné miesto na pobyt. Teploty dosahujú okolo 18-19 stupňov a počasie je zväčša slnečné a bez dažďa. Môžeš sa vybrať poprechádzať po kľukatých uličkách v historickej štvrti Alfama, navštíviť slávnu katedrálu Sé de Lisboa alebo ochutnať miestne špeciality v tradičných reštauráciách.

Shutterstock

2. Kréta, Grécko

Kréta je jedným z najväčších gréckych ostrovov a ponúka úchvatné pláže a množstvo historických pamiatok. V marci sú teploty okolo 17-18 stupňov a voda už býva celkom teplá na kúpanie. Ak máš rád archeológiu, môžeš navštíviť Knossos, najväčšiu minojskú pamiatku na ostrove, alebo vystúpiť na najvyšší vrchol ostrova, vrch Ida.

Shutterstock

3. Barcelona, Španielsko

Barcelona je mesto plné kultúry a histórie. V marci tam sú teploty okolo 18-19 stupňov. Vychutnať si môžeš prechádzky po námestí Plaça de Catalunya alebo navštíviť slávne diela Gaudího ako La Sagrada Familia alebo Parc Güell. Barcelona je tiež známa svojou bohatou kuchyňou, v miestnych reštauráciách si môžeš vychutnať tradičné tapas alebo paellu.

Shutterstock

4. Nice, Francúzsko

Francúzske mesto ležiace na juhu Francúzska na pobreží Stredozemného mora. V marci tam sú teploty okolo 16-17 stupňov – dostatočne teplé na prechádzky po krásnych plážach a uličkách plných historických budov. Za pozretie stojí katedrála Sainte-Réparate alebo slávne námestie Cours Saleya, kde sa koná trh s miestnymi produktmi.

Shutterstock

5. Malta

Krásne pláže, historické pamiatky a skvelá kuchyňa. V marci sú teploty okolo 17-18 stupňov a počasie je väčšinou slnečné. Hlavné mesto Valletta ponúka historickú architektúru alebo scenerické výhľady z mestského opevnenia. Okrem toho si môžeš vychutnať aj miestne jedlá, ako sú pastizzi či fenkata.

Shutterstock

6. Dubrovník, Chorvátsko

Jedno z najkrajších miest na Jadrane. Návštevníkom ponúka historické pamiatky, prekrásne pláže a skvelú kuchyňu. Teploty bývajú okolo 16-17 stupňov. Dubrovník láka turistov na množstvo pamiatok, historických uličiek a pri návšteve nesmie chýbať jedlo, najmä čerstvé morské plody.

Shutterstock

7. Valencia, Španielsko

Vo Valencii ťa počká počasie s príjemnými 18-20 stupňami. Láka na históriu mesta a môže sa pýšiť výnimočnými a dobre zachovanými budovami. Navyše, môžeš navštíviť pláže a ochutnať tradičné španielske jedlo a vína.

Shutterstock

8. Neapol, Taliansko

Ponúka príjemné marcové počasie s teplotami okolo 17-18 stupňov Celzia. Dať si môžeš tradičné talianske jedlo ako pizzu či cestoviny. Pri jeho návšteve nezabudni na Pompeje, veľmi obľúbené historické miesto.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.