Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Kam chcú odísť Nemci, kečup alebo majonéza, psy či mačky. 8 netradičných štatistík, ktoré ťa zaujmú

Najobľúbenejšie jedlo v opitosti, posmešky medzi susednými štátmi alebo pauzy v kine.


Štatistiky často nikoho nezaujímajú. Veď tými, ktoré sa týkali koronavírusu, sme boli zahltení dennodenne. My ti však prinášame také, aké si doteraz určite nevidel. Týkajú sa bežných vecí a z niektorých sa tiež niečo nové naučíš.

Aby si bol úplne v obraze, instagramový profil loverofgeography v nich porovnáva návyky a to, čo častejšie chcú alebo používajú obyvatelia jednotlivých krajín v Európe alebo na celom svete. Poď sa na to pozrieť.

1. Kečup alebo majonéza

Prvou štatistikou je rivalita medzi kečupom a majonézou. Na Slovensku ako aj vo väčšine Európy vládnu milovníci toho prvého. Aj keď možno práve v tejto chvíli ti steká slinka, lebo si si predstavil smažák s hranolkami. Nech si naň dáš kečup alebo tatársku omáčku, stále to bude nestarnúci „evergreen.“ Každopádne, majonézu preferujú najmä v krajinách Beneluxu.

2. Najpopulárnejšie jedlo v Európe, keď si opitý

Nóri milujú kebab, Švédi zase párok v rožku. V Čechách a aj u nás vládne burger. V Taliansku je to klasicky pizza a v Maďarsku langoš. V priemere je však jasnou jednotkou už spomenutý kebab. Možno to Turci tentokrát ani nechceli, ale podarilo sa im podmaniť si takmer celú Európu.

Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

3. Pes alebo mačka

V pomyselnom súboji dvoch domácich miláčikov a zároveň veľkých rivalov vedú mačky. Aj keď my máme radšej psy, okrem našich bratov všetky okolité krajiny preferujú mačky. A s nimi aj celá severná Európa. Na našej strane je Veľká Británia, Francúzi alebo Španieli.

4. Pauzy v kine

Vedel si, že existujú aj krajiny, kde počas pozerania filmu v kine nastane krátka pauza, aby si si mohol odskočiť alebo dokúpiť jedlo? Ak nie, teraz už áno. Nie je ich síce veľa, každopádne je to zaujímavý fakt. Deje sa tak v Portugalsku, Grécku a občas aj v Taliansku. My ostatní musíme buď vydržať, alebo obetovať kúsok deja.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť