Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek
V spolupráci s UNIZA

Kam na vysokú školu? Tento študijný odbor ti zabezpečí uplatnenie s výborným platom a štúdiom na úrovni

Prečo si podať prihlášku a ísť študovať tento odbor?


Aj ty sa rozhoduješ, kam po škole? Ak inklinuješ k technickým predmetom a ťahá ťa to skôr k matematike, fyzike či informatike, určite zvažuješ štúdium tohto smeru. Ako si však zvoliť správnu univerzitu? Niekto si potrpí na technické vybavenie, kvalitných profesorov, iný na kvalitné športoviská alebo pohodlné ubytovanie. Máme pre teba tip, kde to nájdeš pod jednou strechou

Základný kameň svojej budúcej úspešnej kariéry môžeš položiť na Stavebnej fakulte Žilinskej univerzity. Absolventi z radov statikov, projektantov či stavebných inžinierov sú žiadaným artiklom už počas štúdia a nemajú núdzu o výborné fleky v medzinárodných spoločnostiach. Súhlasí s tým aj absolvent Ing. Štefan Gavura.

Štúdium s istou prácou

Uplatnenie som našiel ihneď po ukončení inžinierskeho štúdia. Už počas štúdia som spolupracoval na diplomovej práci s medzinárodnou firmou Peikko a pred ukončením štúdia som dostal ponuku pracovať v tejto firme na oddelení výskumu a vývoja, kde stále pracujem,“ prezradil Štefan.

Rovnakú skúsenosť má aj absolvent Ing. Július Staš. Uplatnenie som našiel už počas štúdia, keďže oponenta diplomovej práce moja práca zaujala a ponúkol mi prácu v odbore ešte počas štúdia.“ 

Či už ťa zaujíma výstavba pozemných či dopravných stavieb, mostov alebo nosné konštrukcie budov, všetko nájdeš na jednom mieste práve na UNIZA. 

Prečo si podať prihlášku a ísť študovať sem? 

1. Moderný zelený novovybudovaný kampus zasadený do prostredia žilinského lesoparku a jeho zrekonštruované priestory budú tým pravým prechodným domovom počas tvojho štúdia. 

2. Výuka nie je len o teórii, ale aj o experimentoch, ktoré budeš v laboratóriách robiť aj ty. 

3. Zabudni na papier a ceruzku, navrhuješ a modeluješ cez špičkový intuitívny softvér. 

4. Ak ti záleží aj na technickom vybavení učební, nebudeš sklamaný, pretože UNIZA ti toto všetko vo svojich priestoroch ponúka. 

5. Pochybuješ, že dostaneš internát, lebo bývaš blízko? Nepochybuj. Každý prijatý študent je ubytovaný v zrekonštruovanej izbe, kde si užije legendárne izbovice, chodbovice a iné -ice. 

6. Nie si párty typ, ale radšej si zašportuješ? Zahraj si squash, zatrénuj si v modernom fitku alebo sa postav do boxerského ringu. Všetky možnosti máš poruke práve tu. 

7. Obávaš sa, že v tvojej situácii si nemôžeš štúdium dovoliť? Vychádzame v ústrety všetkým, ktorí majú chuť študovať. Či už prospechovým, alebo tehotenským štipendiom. Nič ťa v tvojom raste nebude brzdiť. 

8. Rád cestuješ, spoznávaš nových ľudí a si zvedavý, ako to chodí na iných univerzitách? Vyber si z viac ako 41 univerzít po celom svete a choď študovať cez program Erasmus

9. Nechceš márniť svoj talent a brigádovať vo fastfoode po skončení semestra? Nemusíš. UNIZA ti ponúka platené brigády a stáže v partnerských spoločnostiach. Naberieš skúsenosti, získaš nové kontakty a ešte si aj zarobíš tým, čo ťa bude živiť. 

10. Máš možnosť absolvovať rôzne exkurzie doma či v zahraničí a na vlastné oči vidieť, ako prebieha výstavba diaľnic a mostov, či sa zúčastniť rôznych konferencií a prednášok. 

Stále váhaš? 

Sprav si k nám výlet a príď sa presvedčiť. Už 9. februára ťa čaká bohatý program v rámci Dňa otvorených dverí a Kariérneho dňa. Zbaľ seba a kamošov, sadni do vlaku, zvez sa kyvadlovkou na fakultu a stráv deň na tvojej budúcej alma mater. Privíta ťa dekan, zistíš, ktoré firmy sa o teba pobijú, a navyše ťa čakajú aj zábavné súťaže. Tak čo? Budeš aj ty náš budúci inžinier? 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.