Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 6.12.2023
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš, Nikolas

Obyčajné potápanie malo nečakané vyústenie. Potápači Derek Demeter a Henry Sadler z americkej Floridy sa vybrali potápať do rieky Peace. To ale ešte netušili, že v nej nájdu naozaj netradičný úlovok. Podarilo sa im totiž objaviť 23-kilogramovú kolennú mamutiu kosť! Tá zrejme pochádza z doby ľadovej, uvádza FOX 13 News.

Henry zverejnil fotku kosti aj na svojom instagramovom profile, kde napísal, že mal ohromné šťastie. Nájdenie takejto fosílie je totiž niečo, čo sa stane prinajlepšom len raz za život.

Paleontológom je známe, že mamuty v dobe ľadovej obývali severné oblasti Európy, severnej Ázie, ako aj Severnej Ameriky. Na jej území sa už našlo viacero ich fosílií. Kosť podľa Henryho nebola takmer vôbec poškodená a bola tiež veľmi dobre mineralizovaná. Nešlo ale o jediný nález. V tej istej rieke totiž potápači našli aj zub tigra šabľozubého. Jeho fosílie sa v minulosti tiež v Amerike našli, a to najmä v Kalifornii, Oklahome a Novom Mexiku.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.