Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Obyčajné potápanie malo nečakané vyústenie. Potápači Derek Demeter a Henry Sadler z americkej Floridy sa vybrali potápať do rieky Peace. To ale ešte netušili, že v nej nájdu naozaj netradičný úlovok. Podarilo sa im totiž objaviť 23-kilogramovú kolennú mamutiu kosť! Tá zrejme pochádza z doby ľadovej, uvádza FOX 13 News.

Henry zverejnil fotku kosti aj na svojom instagramovom profile, kde napísal, že mal ohromné šťastie. Nájdenie takejto fosílie je totiž niečo, čo sa stane prinajlepšom len raz za život.

Paleontológom je známe, že mamuty v dobe ľadovej obývali severné oblasti Európy, severnej Ázie, ako aj Severnej Ameriky. Na jej území sa už našlo viacero ich fosílií. Kosť podľa Henryho nebola takmer vôbec poškodená a bola tiež veľmi dobre mineralizovaná. Nešlo ale o jediný nález. V tej istej rieke totiž potápači našli aj zub tigra šabľozubého. Jeho fosílie sa v minulosti tiež v Amerike našli, a to najmä v Kalifornii, Oklahome a Novom Mexiku.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť