Kamaráti sa na 29 dní stratili na rozľahlom oceáne. Vraj si tento „výlet“ užili

Takmer mesačný oddych od hektickej doby im veľmi prospel.

Zdroj: Shutterstock

Stratili sa na lodi uprostred obrovského oceánu na dlhých 29 dní. Tvrdia však, že to vôbec nebolo také strašné, ako to možno znie. Ako uvádza portál LADbible, kamaráti Livae Nanjikana a Junior Qoloni sa zo Šalamúnových ostrovov vydali loďou na ostrov Nová Georgia. Na ceste ich ale zradil GPS systém, ktorý sa pokazil. Kamaráti nepanikárili.

Boli skúsení námorníci a vedeli sa dobre orientovať aj bez navigačného systému. Plánovali sa držať západného pobrežia ostrova Vella Lavella a z ľavej strany ostrova Gizo. Práve tie im poskytovali aspoň čiastočnú orientáciu. Lenže potom sa zhoršilo počasie, prišla búrka a dážď a rozbúrené vlny loď odniesli úplne mimo zamýšľaného kurzu.

Shutterstock

Príjemná pauza

Nikde na dohľad nebola žiadna pevnina, len nekonečný oceán. „Nevideli sme, kam ideme, takže sme sa rozhodli zastaviť, aby sme šetrili benzínom,“ uviedol Nanjikana pre novinárov. Pomaly ale ubiehal deň za dňom a kamaráti stále netušili, kde sú a ako sa dostať na pevninu.

Živili sa pomarančmi, ktoré si vzali na cestu, a tiež kokosovými orechmi, ktoré k nim priplavil oceán. Na pitie začali zachytávať dažďovú vodu. Takto strávili takmer mesiac – celých 29 dní. Napokon ich v blízkosti ostrova New Britain objavil rybár, ktorý ich zachránil.

Pozoruhodné bolo, že obaja muži sa vyjadrili, že pobyt na oceáne im vôbec nepripadal desivý či nepríjemný. Vraj si pobyt mimo civilizácie do istej miery užívali. „Kým sme boli na oceáne, vôbec som netušil, čo sa deje. Nepočúval som o covide, ani o čomkoľvek inom,“ podotkol Nanjikana s tým, že si podobný výlet plánuje zopakovať. „Bola to príjemná prestávka od všetkého,“ dodal.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Premiéra Venom 2: Carnage prichádza sa blíži. Kto je Carnage a aká je jeho úloha v Marveli?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME