Kanaďania perú svoje plastové bankovky, aby ich očistili od koronavírusu

Doteraz sa im smial celý svet, teraz sa karta obrátila.

Zdroj: Shutterstock

Pravdepodobne poznáš už aj naspamäť všetky hygienické opatrenia, ktoré lekári odporúčajú dodržiavať počas aktuálnej pandémie. Všetci si musíme zakrývať nos a ústa, kýchať a kašlať najlepšie do jednorazovej papierovej vreckovky a udržiavať si dostatočný odstup od iných osôb.  

Taktiež by sme nemali zabúdať na pravidelné upratovanie a umývanie vecí doma, na čo podľa portálu Freshdaily nezabúdajú ani v Kanade. Človek nikdy nevie, kde a čo nachytal počas tej päťminútovej cesty do potravín a naspäť. Ešte aj dnes vidíme ľudí, ktorí si neuvedomujú závažnosť celej tejto situácie a pokojne si chodia po vonku bez rúška a ochranných rukavíc.    

Takíto ľudia sa doslova stávajú chodiacimi prenášačmi vírusov, hlavne v obchodoch s potravinami, kam každý z nás z času na čas zavíta. A ktorá vec prejde počas dňa najväčším počtom rúk? Nie sú to rožky a ani mlieko. Sú to bankovky.

Možno si si doteraz ani neuvedomil, že peniaze v tvojej čistučkej peňaženke sa predtým mohli nachádzať v rukách niekoho špinavého či chorého. A nečistoty sa na papierových bankovkách držia veľmi rady a dlho.      

https://unsplash.com/photos/P22AFmgMuUc

Čo s tým? Kanaďania vymysleli dokonalý spôsob, ako predísť kontaminácii koronavírusom pri manipulácii s peniazmi. Buď môžete všade platiť len kreditnou kartou alebo si svoju hotovosť budete prať. Áno, čítaš správne, nejde o žiadnu metaforu. Kanaďania svoje bankovky umývajú vo vode s mydlom. Ty to však doma nerob. Naše peniaze sú z papiera a vo vode by sa ti znehodnotili.  

Kanadské bankovky sú totiž vyrobené z polymérovej hmoty a sú odolnejšie voči vode a mechanickému poškodeniu. Kanada začala tlačiť svoje polymérové bankovky v roku 2011 a mnohé krajiny sa jej smiali, že vyzerajú ako peniaze z Monopoly. Kto sa ale smeje teraz?!   

Zdroj: freshdaily.ca

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: V nedeľu sa rozhodne, ako strávime Veľkú noc. Vojaci testujú v osadách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME