Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Pravdepodobne poznáš už aj naspamäť všetky hygienické opatrenia, ktoré lekári odporúčajú dodržiavať počas aktuálnej pandémie. Všetci si musíme zakrývať nos a ústa, kýchať a kašlať najlepšie do jednorazovej papierovej vreckovky a udržiavať si dostatočný odstup od iných osôb.  

Taktiež by sme nemali zabúdať na pravidelné upratovanie a umývanie vecí doma, na čo podľa portálu Freshdaily nezabúdajú ani v Kanade. Človek nikdy nevie, kde a čo nachytal počas tej päťminútovej cesty do potravín a naspäť. Ešte aj dnes vidíme ľudí, ktorí si neuvedomujú závažnosť celej tejto situácie a pokojne si chodia po vonku bez rúška a ochranných rukavíc.    

Takíto ľudia sa doslova stávajú chodiacimi prenášačmi vírusov, hlavne v obchodoch s potravinami, kam každý z nás z času na čas zavíta. A ktorá vec prejde počas dňa najväčším počtom rúk? Nie sú to rožky a ani mlieko. Sú to bankovky.

Možno si si doteraz ani neuvedomil, že peniaze v tvojej čistučkej peňaženke sa predtým mohli nachádzať v rukách niekoho špinavého či chorého. A nečistoty sa na papierových bankovkách držia veľmi rady a dlho.      

https://unsplash.com/photos/P22AFmgMuUc

Čo s tým? Kanaďania vymysleli dokonalý spôsob, ako predísť kontaminácii koronavírusom pri manipulácii s peniazmi. Buď môžete všade platiť len kreditnou kartou alebo si svoju hotovosť budete prať. Áno, čítaš správne, nejde o žiadnu metaforu. Kanaďania svoje bankovky umývajú vo vode s mydlom. Ty to však doma nerob. Naše peniaze sú z papiera a vo vode by sa ti znehodnotili.  

Kanadské bankovky sú totiž vyrobené z polymérovej hmoty a sú odolnejšie voči vode a mechanickému poškodeniu. Kanada začala tlačiť svoje polymérové bankovky v roku 2011 a mnohé krajiny sa jej smiali, že vyzerajú ako peniaze z Monopoly. Kto sa ale smeje teraz?!   

Zdroj: freshdaily.ca


Tagy:

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.