Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

O „plášti neviditeľnosti“ ľudia snívali odnepamäti a teraz to vyzerá tak, že sa stáva skutočnosťou. Telegraph informuje, že kanadská spoločnosť Hyperstealth predstavila technológiu so super atraktívnym názvom „quantum stealth“.

Vlastnosti Hyperstealthu znejú až príliš dobre na to, aby to bola skutočnosť. Táto technológia bez problémov zneviditeľní objekt v infračervenom, ultrafialovom aj termálnom spektre. Navyše, nepotrebuje žiadny zdroj energie a je veľmi lacná na výrobu.

V minulosti sme sa mohli stretnúť s podobnými technológiami, avšak ich výsledky neboli presvedčivé. Ukrývaný objekt bol akoby len rozmazaný, a ani samotný neviditeľný plášť nesplýval dokonalo s pozadím. Ako vidno (alebo skôr nevidno?) vo videu, Hyperstealth prekonáva všetko, čo tu doteraz bolo:

Dá sa očakávať, že medzi prvých záujemcov o praktické využitie neviditeľnej technológie budú patriť ozbrojené zložky. Ako ale bude vyzerať reálna aplikácia?

Neviditeľnosť môže priniesť aj problémy – napríklad neschopnosť lokalizovať vlastné jednotky a odlíšiť ich od nepriateľa (ktorý môže čoskoro použiť rovnakú technológiu. Taktiež platí, že pre personál zodpovedný za technický stav vozidla by asi nebolo príjemné opravovať niečo, čo nevidia…

Zdroj: telegraph.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť