Kanaďania vyvinuli „neviditeľný plášť“, ktorý dokáže perfektne zamaskovať čokoľvek

Takéto srandičky sme donedávna videli len v sci-fi filmoch.

Zdroj: Jaylan [email protected]

O „plášti neviditeľnosti“ ľudia snívali odnepamäti a teraz to vyzerá tak, že sa stáva skutočnosťou. Telegraph informuje, že kanadská spoločnosť Hyperstealth predstavila technológiu so super atraktívnym názvom „quantum stealth“.

Vlastnosti Hyperstealthu znejú až príliš dobre na to, aby to bola skutočnosť. Táto technológia bez problémov zneviditeľní objekt v infračervenom, ultrafialovom aj termálnom spektre. Navyše, nepotrebuje žiadny zdroj energie a je veľmi lacná na výrobu.

View this post on Instagram

Dieses Bild ist nicht gephotoshopt! Eine kanadische Firma hat eine Art Unsichtbarkeits-Schild entwickelt. In dem durchsichtigen Schirm sind ganz viele Linsen nebeneinander angeordnet. Sie lenken das Licht so um, dass bestimmte Teile des Hintergrunds vergrößert werden und sie sozusagen in die Breite gezogen werden. Der Nebeneffekt davon: Manche Objekte, die sich hinter der Folie befinden, kann man nicht sehen. Zum Beispiel einen Menschen. Mehr Infos zu dem Unsichtbarkeits-Schild 👉 LINK IN BIO! . Bilder: Hyperstealth Corp . . . #unsichtbar #unsichtbarkeit #tarnumhang #invisible #invisibility #stealth #hyperstealth #hyperstealthcorp #tarnen #camouflage #dlfnova #deutschlandfunknova

A post shared by Deutschlandfunk Nova (@dlfnova) on

V minulosti sme sa mohli stretnúť s podobnými technológiami, avšak ich výsledky neboli presvedčivé. Ukrývaný objekt bol akoby len rozmazaný, a ani samotný neviditeľný plášť nesplýval dokonalo s pozadím. Ako vidno (alebo skôr nevidno?) vo videu, Hyperstealth prekonáva všetko, čo tu doteraz bolo:

Dá sa očakávať, že medzi prvých záujemcov o praktické využitie neviditeľnej technológie budú patriť ozbrojené zložky. Ako ale bude vyzerať reálna aplikácia?

Neviditeľnosť môže priniesť aj problémy – napríklad neschopnosť lokalizovať vlastné jednotky a odlíšiť ich od nepriateľa (ktorý môže čoskoro použiť rovnakú technológiu. Taktiež platí, že pre personál zodpovedný za technický stav vozidla by asi nebolo príjemné opravovať niečo, čo nevidia…

Zdroj: telegraph.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa s nami podelili o fotky vylomenín, ktoré spravili svojim kolegom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME