Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

O „plášti neviditeľnosti“ ľudia snívali odnepamäti a teraz to vyzerá tak, že sa stáva skutočnosťou. Telegraph informuje, že kanadská spoločnosť Hyperstealth predstavila technológiu so super atraktívnym názvom „quantum stealth“.

Vlastnosti Hyperstealthu znejú až príliš dobre na to, aby to bola skutočnosť. Táto technológia bez problémov zneviditeľní objekt v infračervenom, ultrafialovom aj termálnom spektre. Navyše, nepotrebuje žiadny zdroj energie a je veľmi lacná na výrobu.

V minulosti sme sa mohli stretnúť s podobnými technológiami, avšak ich výsledky neboli presvedčivé. Ukrývaný objekt bol akoby len rozmazaný, a ani samotný neviditeľný plášť nesplýval dokonalo s pozadím. Ako vidno (alebo skôr nevidno?) vo videu, Hyperstealth prekonáva všetko, čo tu doteraz bolo:

Dá sa očakávať, že medzi prvých záujemcov o praktické využitie neviditeľnej technológie budú patriť ozbrojené zložky. Ako ale bude vyzerať reálna aplikácia?

Neviditeľnosť môže priniesť aj problémy – napríklad neschopnosť lokalizovať vlastné jednotky a odlíšiť ich od nepriateľa (ktorý môže čoskoro použiť rovnakú technológiu. Taktiež platí, že pre personál zodpovedný za technický stav vozidla by asi nebolo príjemné opravovať niečo, čo nevidia…

Zdroj: telegraph.co.uk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.