Kanadské mesto bojovalo s inváziou opitých medvedíkov čistotných

Ako sa ukázalo, asi nie sú až natoľko čistotné!

Zdroj: Cary Bass-Deschê[email protected]

Na našom území žijú medvedíky čistotné len vo veľmi obmedzenom počte. Ich domovinou je Severná Amerika a v krajinách za veľkou mlákou sú obľúbeným zdrojom vtipov. Môže za to fakt, že povahovo sú niečo medzi mačkou a krysou – lezú na divné miesta a zožerú všetko, na čo natrafia. Tieto dve vlastnosti často dostávajú medvedíky do titulkov bizarných správ.

Na chodníkoch a v záhradách ľudia spozorovali medvedíky čistotné, s ktorými niečo nebolo tak úplne v poriadku. Ide o nočné živočíchy, no predsa im nerobilo problém motať sa v meste uprostred dňa. Okrem toho sa pohybovali veľmi nemotorne a pôsobili akosi unavene. Obyvatelia Stittsvilleu v Ontariu sa obávali, že zvieratá chytili besnotu.

Našťastie sa ukázalo, že medvedíky nezasiahla besnota, ani žiadna iná nebezpečná choroba. Len sa jednoducho sťali pod obraz boží. Rovnako, ako študenti, keď oslavujú koniec semestra. Alebo začiatok semestra. Alebo akýkoľvek iný okamih medzi jeho začiatkom a koncom. Príčinou môže byť konzumácia fermentovaného ovocia.

Popadané ovocie z voľne rastúcich stromov nemá kto pozbierať a tieto plody predstavujú pre živočíchy hotovú hostinu. Aj v našich uliciach môžeme vidieť chodníky pokryté súvislou vrstvou bobuliek, na ktorých si pochutnáva hlavne vtáctvo. Zvieratká nemajú dobré znalosti z chémie, a preto ani len netušia, že z prirodzene kvasiaceho ovocia sa môžu opiť.

Craving Tom And Jerry GIF by Boomerang Official - Find & Share on GIPHY

V letných mesiacoch preto nie je ničím nezvyčajným vidieť jazveca, ktorý zaspí uprostred diaľnice alebo vtáky vrážajúce do stien. Ochranári ľuďom odporúčajú nechať podnapité zvieratká na pokoji a nesnažiť sa im nijako pomôcť. Jednoducho sa z toho musia vyspať.

Zdroj: cbc.ca

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Si už skutočný dospelák? Zisti, či spĺňaš znaky z najnovšej štúdie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME