Kancho: bizarná japonská hra, v ktorej si deti navzájom bodajú prstami do zadníc

Fanúšikovia Naruta vedia, o čom je reč.

Zdroj: Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 / CyberConnect2

Pranky, nachytávky a stupídne žarty patria k dospievaniu. Prešiel si tým každý a ihriská či školy sa vďaka ním niekedy menia na bojové pole. Japonské kancho znie desivo už len z toho dôvodu, že preklad jeho názvu znamená klystír.

Kancho je veľmi populárne nielen v Japonsku, ale aj v ďalších ázijských krajinách ako Južná Kórea, Taiwan či Thajsko. Vo svete je známe vďaka anime Naruto, v ktorom patrilo medzi obľúbené zábavky Kakashiho. Na úspešné vykonanie kancho je nevyhnutné:

Spojiť ukazováky a vytvoriť z nich hrot…

…starostlivo namieriť…

View this post on Instagram

“To infinity and be—whoops!”

A post shared by Din M. Villafuerte (@dinmvee) on

…a celou silou bodnúť svoju obeť!

Final Fight No GIF - Find & Share on GIPHY

O existencii tejto zvláštnej tradície sa veľmi bolestivo dozvedajú zahraniční lektori, ktorí prídu do Japonska napríklad z anglicky hovoriacich krajín učiť svoj jazyk.

Podľa miestnych zvykov nie je nevhodné „kančovať“ aj o generáciu staršieho človeka a deti využijú každú jednu príležitosť na to, aby cudzincovi predviedli bohatstvo svojej kultúry. Môžeš utekať, koľko chceš, svorkám odhodlaných školákov neujdeš!

V roku 2000 prišla juhokórejská firma s herným automatom, ktorý simuloval kancho (presnejšie „útočiacu“ stranu – zariadenia približujúce zážitok prijímateľa existujú už dlho). Hra sa ovládala pomocou umelého zadku, do ktorého hráč bodal prstami, čím trestal jednu z ôsmich postáv. Boong-Ga Boong-Ga sa vyrobilo len päť kusov, preto ide o veľkú vzácnosť.

Hoci je obyčajné kancho samo o sebe neškodné, človek si môže ľahko ublížiť, keď nepozná rozumné hranice. Japonské nemocnice evidujú veľké množstvo úrazov dolnej časti tela, ktoré sú výsledkom používania rôznych predmetov namiesto prstov.

Je známy dokonca aj prípad, keď muž po kancho zomrel. Jeho kamarát ho pichol hadicou so stlačeným vzduchom, ktorý mu smrteľne poškodil vnútornosti.

Na kancho je veľmi zaujímavé to, že nikto nevie, odkiaľ sa vlastne vzalo. Existuje niekoľko teórií – niektoré hovoria o tom, že ide o modifikovaný úder z karate, iné za zdroj považujú staré humoristické komiksy a animované seriály.

Nech kancho prišlo odkiaľkoľvek, jedno je isté – kým Japonci nevymrú v dôsledku katastrofálne nízkej pôrodnosti, tradícia bodania do zadníc bude žiť!

Zdroje: unilad.co.uk; wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Jedine v Rusku: najlepší hráč hokejového zápasu obdržal od klubu legendárnu zbraň AK-74

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME