Kapitán Danko je späť! Sľubuje 13. plat pre všetkých

Po krátkej hybernácii sa v mediách opäť zaskvel kapitán Danko, keď verejnosti predstavil ďalšiu zo svojich halucinácií. Tento raz prisľúbil všetkým pracujúcim vyplatiť 13. plat.


Briskný štylizátor a slovný generátor, jazykotepec, amatérsky lingvista, jazykovedec – amatér, a hlavne kapitán, Andrej Danko predstavil svoju odvážnu víziu 13. platu pre všetkých pracujúcich na Slovensku. Čo ho k tomu to prelomovému rozhodnutiu viedlo a čo sa dialo krátko po tom? Ponúkame vám teda päť (trinásť dôvodov neexistuje…) pravdepodobných pohnútok, ktoré ovplyvnili kapitána v jeho revolučnom rozhodnutí. A taktiež predstavujeme, čo sa udialo krátko po tom, ako kapitán zverejnil svoj geniálny nápad…

 

Zdroj: TV NRSR

Predtým…

1. Nešťastné číslo

Trinástka je v mnohých krajinách sveta považované za nešťastné číslo. Niektoré hotely dokonca vynechávajú toto číslo z označení svojich izieb, aby sa vyhli nespokojnosti poverčivých návštevníkov. Mnohí športovci na svojich dresoch nenosia číslo 13, lebo veria, že by im prinieslo smolu. Existuje dokonca aj chorobný strach z čísla 13, nazýva sa triskaidekafóbia. Kapitán však na nič nedbá, a s trinástkou nemá žiadny problém. A keby to nevyšlo, môže sa predsa ešte vždy vyhovoriť na povestnú smolu…

Zdroj: sport.sme.sk

2. Šťastné číslo

V sikhizme je trinástka považovaná za šťastné číslo. Dôvod je prostý. Po pandžábsky sa trinásť povie „tera„, čo znamená „tvoj„. Aj tento dôvod dozaista viedol kapitána k myšlienke pohrávať sa s trinástkou a dúfať, že mu prinesie šťastie, uznanie, slávu, a nie menej aj inšpiráciu k ďalším slovným eskaláciám.

Zdroj: giphy.com

3. Astrológia nepustí

Nie vždy mal rok dvanásť mesiacov. A vedel o tom aj kapitán, keď prišiel so svojim úžasným nápadom. Trinásť mesiacov spôsobovalo mníchom, ktorý robili kedysi dávno kalendáre, značné problémy. Mnísi to považovali za obzvlášť nešťastnú okolnosť. To však neodradilo kapitána, aby vrátil trinásty mesiac tam, kam patrí. A keď už bude zase mesiacov trinásť, je logické a správne, aby ľudia dostali zaplatené aj za tento mesiac. Dôležité je, aby sa tak stalo ešte v tomtom volebnom období.

Zdroj: Rimava.sk

4. Inšpirácia v literatúre

Kapitán usilovne študoval mnohé knihy, kým dospel k svojmu úžasnému nápadu s 13. platom. Najväčšmi ho inšpirovala rozprávka O trinástich zhavranených bratoch. Kapitán miluje literatúru, najmä rozprávky, riekanky a básničky. Tu hľadal oporu k svojim veľkým krokom. Hľadal, a našiel.

Zdroj: Ľegrácie Janka Francisciho @jesuisfrancisci

5. Opora v numerológii

Kapitán si všetko dobre premyslel a spočítal. Čísla a počty sú predsa dôležité. No nech rátal, ako rátal, nevychádzalo to. Jeho hodnosť a priezvisko má dohromady 12 písmen, dvanásť je aj hráčov pri futbale, apoštolov bolo taktiež dvanásť, mesiacov je stále dvanásť, deň má dvanásť hodín, noc tiež dvanásť… Jeden jediný plat však všetko zmení! Áno, práve ten trinásty. No, a je to.

Zdroj: deviantart.com

Potom…

Hollywood reagoval ako prvý

Ihneď po tlačovej besde, na ktorej kapitán oznámil svoj nápad s trinástym platom, kontaktoval ho okamžite nemenovaný producent z Hollywoodu a ponúkol mu hlavnú úlohu v pokračovaní slávneho filmu Dannyho trinástka. (Teraz už ako Dankova trinástka). Kapitán už nie je vo svete filmových štúdií žiadnym zelenáčom. V minulosti účinkoval aj v známej filmovej snímke Kapitanec s vlkmi, za ktorý bol nominovaný na cenu americkej filmovej akadémie, no nakoniec ju nedostal. Dostal však chrípku a zápal močového mechúra.

Zdroj: Ľegrácie Janka Francisciho @jesuisfrancisci

Zdroj: moviesking-in.blogspot.sk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Úprimnosť vs. Zlomyseľnosť: tenká hranica

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
18
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
39
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Kapitán Danko je späť! Sľubuje 13. plat pre všetkých

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME