Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Kartičku Sereny Williamsovej vydražili za 44 280 dolárov, je to rekordná suma u športovkyne

Kartičku s podobizňou 23-násobnej grrandslamovej šampiónky kúpil zástupca firmy Alt.


Nováčikovskú kartu americkej tenistky Sereny Williamsovej s podpisom z roku 2003 vydražili v aukčnej sieni Goldin so sídlom v New Jersey za 44 280 amerických dolárov. Ide o rekordnú sumu, ktorú záujemca zaplatil za zberateľskú kartičku športovkyne. „Rovnaká nepodpísaná karta Sereny Williamsovej vyšla na 12 300 dolárov. Ľudia si kupujú takéto kartičky ako zberateľské predmety. V poslednom čase stúpol o ne záujem, vidím to na sociálnych sieťach aj čitateľských fórach. V kurze sú najmä ženské športové kartičky,“ upozornil na webe ESPN Ken Goldin, výkonný riaditeľ a zakladateľ Goldin Auctions.

Kartičku s podobizňou 23-násobnej grandslamovej šampiónky kúpil zástupca firmy Alt, platformy na obchodovanie s alternatívnymi aktívami, ktorý zastupoval nemenovaného súkromného klienta. Dosiaľ najcennejším takto ponúkaným športovým ženským artiklom bola kartička japonskej tenistky Naomi Osakovej s podpisom, ktorá sa v júni predala za 40 590 dolárov. Nováčikovskú kartu americkej futbalistky Mie Hammovej z roku 1992 vydražili za 34 440 dolárov.

profimedia

Podľa Goldina zvýšený záujem je najmä o kartičky športovcov z elitnej kategórie GOAT, čiže absolútnej historickej športovej špičky. Sem patria futbalista Pelé, boxer Muhammad Ali, golfista Tiger Woods, basketbalista Michael Jordan aj hráč amerického futbalu Tom Brady. „A zaradili sme sem aj Serenu Williamsovú. Myslím si, že toto je rozhodujúci činiteľ, prečo je jej podpisová karta vzácnejšia ako u ostatných tenistiek,“ vysvetlil Goldin.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť