Katastrofa menom balenie vianočných darčekov

Rada ťa týmto obetným rituálom prevediem – krok za krokom…

Ako už všetci vieme, Vianoce sú za rohom. Teda, konkrétne do nich zostáva presne 6 dní, napriek tomu, že počasie vonku tomu zatiaľ nejako extra nenasvedčuje (teda aspoň tu na Záhorí). A aj keď všetci poznáme tú otrepanú frázu, že Vianoce predsa nie sú o darčekoch, sú. Je mi ľúto, že musím zraniť vaše Tumblr city, ale je to tak. Rodičia sa musia pred svojimi deťmi tváriť, že darčeky nosí Ježiško (ak toto čítaš a máš pod 12 rokov, žartujem), ktorý je očividne veľmi talentovaný ohľadom balenia darčekov. Pretože, ak si spomenieš na svoje detstvo, tak si darčeky pod stromčekom zrejme pamätáš ako krásne súmerné balíčky radosti. Ale postupom času, keď už si Ježiško ty, tak zisťuješ, že zabaliť vianočný darček má omnoho ďalej od slovíčka „jednoduché“, ako by sa mohlo zdať.

Krok č.1:

Nájdi si na internete tutoriál, v ktorom ti nejaká kreatívna tínedžerka menom Megan ukáže, ako originálne zabaliť vianočné darčeky. Nie všetci máme estetické cítenie, Megan. Už teraz podvedome tušíš, že tvoje prevedenie sa ani náhodou nebude podobať jej výsledku, ale čaro vianočnej nálady a hlas Georgea Michaela ti dodal dostatok guráže na to, aby si uveril svojim schopnostiam.

© autor

Krok č.2:

Priprav si všetko, čo ti Megan odporučila a maj zo seba dobrý pocit, že si samostatný (napriek tomu, že za všetky tieto dekoračné kraviny si vyhodil omnoho viac peňazí, ako keby si si to dal profesionálne zabaliť v obchodnom centre.)

© autor

Krok č.3:

Daj sa do nálady. Tým samozrejme nemyslím, že si máš otvoriť fľašku a opiť sa, ale že si máš privodiť vianočnú atmosféru. Zapáľ si sviečky, sadni si ku krbu a pusti si hodinovú verziu All I Want For Christmas Is You. Áno, aj také niečo je na internete. Nemáš za čo.

© autor

Krok č.4:

Priprav si baliaci papier a skús, či sa ti doň darček, ktorý ideš zabaľovať, zmestí. Ak si myslíš, že sa zmestí, posnaž sa odstrihnúť rovný kus baliaceho papiera presne tak, ako ti to poradil tvoj internetový guru.

© autor

Krok č.5:

POVEDALA SOM ROVNÝ. Nevadí, fú, nádych, výdych, aj majster tesár sa niekedy utne… Nestrácaj nádej a posnaž sa darček zabaliť napriek svojmu predošlému neúspechu. Podarilo sa? Nie? V tom prípade odhoď svoj pokus číslo jedna tam, kam patrí (rozumej odpad) a popremýšľaj nad svojim životom. Si dospelý človek a vo svojom veku ešte stále nedokážeš nielenže baliť vianočné darčeky, ale ani strihať rovno. Povedz si to nahlas. Cítiš tú emočnú bolesť?

© autor

Krok č.6:

Keď doplačeš, zopakuj to ešte raz. Rozprestri si papier, PRELOŽ si ho, aby sa neopakoval tvoj predchádzajúci fail, a odstrihni ho ROVNO. Nemaj strach, poď, dáš to. Dáme to spolu, ako tie dva potkany, Chip a Dale. Teraz, keď už máš odstrihnutý rovný a pekný kus papiera, zabaľ doň svoj darček a zalep ho lepiacou páskou. Ak pásku nalepíš krivo, nestresuj, len ju jemne odlep a prilep znovu.

© autor

Krok č.7:

POVEDALA SOM JEMNE. Ty si naozaj idiot. Odbaľ svoj darček, hoď roztrhnutý baliaci papier za jeho kamarátom a maj už druhé mentálne zrútenie za posledných 20 minút , pretože si ľavý d*bil, ktorý zničí všetko, čoho sa dotkne. Zavolaj mame a spýtaj sa jej, či počas tehotenstva pila, poprípade, či si nespadol v pôrodnej sále, pretože niekto taký grambľavý nemôže pochádzať zo zdravého tehotenstva.

© autor

Krok č.8:

Po dohodnutí si stretnutia so svojím psychológom, odlož mobil a teraz sa NAOZAJ POSNAŽ zabaliť ten jeden pos*aný vianočný darček. To dáš. Nikam sa neponáhľaj, nerob žiadne prudké pohyby, nenervuj sa – na všetko máš čas. Ak si sa doteraz nerozplakal, tak si to zrejme zvládol! Gratulujem! Nakoniec z teba možno naozaj niečo bude. O estetickej stránke tvojho darčeka sa rozprávať radšej nebudeme, lebo sĺz už bolo na dneska dosť. Ale hľadaj v tom pozitíva – každý bude hneď vedieť, že tento darček je od teba, vďaka jeho… nazvime to, unikátnemu vzhľadu.

© autor

Krok č.9:

Konečne prichádza tá jednoduchšia časť. Či? Opäť si priprav všetok ten dekoračný bordel, za ktorý si zaplatil obličkou, a nechaj sa unášať mocou vianočnej atmosféry! Aj keď sa ti možno (v tvojom prípade určite) nepodarí napísať meno obdarovaného na prvýkrát, netráp sa. Máš čas. Na internete sa určite nachádza aj 10 hodinová kompilácia Mariah Carey. Som si tým istá.

© autor

Krok č.10:

FINÁLE – už iba dorob detaily, vydekoruj darček podľa návodu tvojho internetového guru a vualá – tvoj skvele originálny, no i gýčový, jednoduchý, no i komplikovaný, krásny zvonka aj zvnútra, z diaľky veľmi ľahko identifikovateľný darček je na svete! Si génius! Ak si sa dostal až sem bez toho, aby si to všetko odhodil a vyslovil vetu: „Môžem to os*ať!“, gratulujem, a prajem ti šťastné a veselé Vianoce!

© autor
© autor

Titulné fotky: © autor

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Je Andrej Danko naozaj ukrytý na plagáte Star Wars?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME