Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Hovorí sa, že keď je hlava sprostá, trpí celé telo. Lenže v tomto porekadle sa predpokladá, že telo patrí tomu istému majiteľovi ako tá hlava, a preto si za to, koniec koncov, môže sám a tak nech si trpí. No čo ak kvôli ľudskej hlúposti trpí niekto celkom iný? A čo ak je tým niekým iným bezbranné šteniatko?! To už potom naberá celkom iný rozmer…

V pondelok sa na palube lietadla spoločnosti United Airlines stala veľmi nešťastná udalosť. Tento svet počas letu opustil francúzsky buldoček menom Papacito, a hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa celá situácia len prílišne nafukuje (pretože predsa len, ľudia i zvieratá umierajú a je to prirodzenou súčasťou života), nie je tomu celkom tak. Psík totiž nezomrel následkom vysokého veku, ani choroby, práve naopak, zomrel úplne zbytočne a skutočne sa tomu dalo predísť.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:United_Airlines_-_N851UA_-Airbus_A319_-_San_Francisco_International_Airport-0383.jpg)

Papacitovu smrť zavinilo zlyhanie ľudského faktoru. Nebyť totiž letušky, ktorá apelovala na majiteľku psíka, aby ho okamžite umiestnila do odkladacieho priestoru, ktorý sa nachádza nad hlavami pasažierov, mohol byť tento štvornohý chlpáč ešte stále medzi nami. Zamestnankyni leteckej spoločnosti však očividne prišlo omnoho logickejšie umiestniť živého tvora do uzavretého priestoru bez vody a vzduchu na viac ako trojhodinový let ako nechať ho majiteľke na kolenách. Na záver treba určite dodať, že pes bol umiestnený v klietke, a teda sa nemohol voľne promenádovať po lietadle a prípadne obťažovať ostatných cestujúcich.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/power-season-2-starz-3o7TKIUOlkcTc8KAFO)

Majiteľka psa cestovala z Houstonu do New Yorku so svojimi dvomi deťmi letom číslo 1284. Ten istý let s ňou zdieľalo (pochopiteľne) aj niekoľko ďalších ľudí, ktorí boli svedkami celého tohto incidentu a neváhali sa o tom podeliť so svetom prostredníctvom sociálnych sietí. „Personál naliehal na to, aby bol pes umiestnený do odkladacieho priestoru bez akéhokoľvek prísunu vzduchu a vody. Majiteľku však presviedčali o opaku a tvrdili jej, že všetko bude v poriadku, tak im nakoniec prikývla. V podstate ale nemala na výber,“ píše June Lara z Texasu vo svojom facebookovom príspevku. „Keď sme pristáli a otvorili batožinový priestor, neozývali sa žiadne zvuky. Majiteľka kričala meno psíka a on nereagoval. Podržala som jej bábo, zatiaľ čo sa ona v panike snažila resuscitovať mŕtve psie telíčko,“ pokračuje June a na záver dodáva, že o pár minút neskôr sa už spolu s rodinou topili v slzách.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/spongebob-squarepants-sad-crying-BEob5qwFkSJ7G)

Ďalšou pasažierkou toho istého letu bola aj 30-ročná Maggie, ktorá na svoj instagram zavesila toto: „Dnes som bola svedkom toho, ako letuška donútila ženu zavrieť psa do odkladacieho priestoru. Aj napriek tomu, že žena to zásadne odmietala, letuška vyrukovala s akýmisi inštrukciami, ktorými sa musí riadiť a nakoniec ju presvedčila. Na konci letu bol psík mŕtvy. Zlomilo mi to srdce, pretože som nespochybnila konanie letušky priamo na mieste a očividne som mala. Stále som sa však ubezpečovala, že tam musí byť nejaká ventilácia, keď ho tam chcú zavrieť. Sem-tam sme počuli psa zabrechať, no vôbec som si neuvedomila, že to štekal o život.“

Letecká spoločnosť vo svojom oficiálnom vyjadrení prijala za tragickú situáciu plnú zodpovednosť. „Takáto situácia sa v prvom rade nikdy nemala nastať. Hlboko sa ospravedlňujeme rodine a prípad poriadne prešetríme, aby sa nič podobné v budúcnosti neopakovalo,“ znie oficiálne stanovisko United Airlines. A nám len na záver ostáva dúfať, že letuška si sama skúsi trojhodinový let v podobných podmienkach a že to prázdno, ktoré jej hovie v lebečnej dutine, čoskoro nahradia nejaké reálne mozgové bunky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angry-stupid-jamie-king-54cXTk5he1Phu)

Zdroj: viralthread.com
Titulná fotka: wikimedia.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť