Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.7.2024
sk
Margita
cz
Markéta, Margot
, Margareta, Margit
Zdroj: ©Shutterstock

Každý desiaty Islanďan vydá knihu alebo 20 zaujímavostí, o ktoré bežne nezakopneš

Pišaj v sprche, prečo si chcela vziať Mansona i poburujúca tehotná bábika.

Čas rozšíriť obzory. Mozgový proviant 20 zaujímavých informácií, z ktorých si minimálne polovicu netušil. Možno aj viac. Nikdy nevieš, či neskončíš vo vedomostnej súťaži. Asi nie, ale dobre vedieť.

Čínska vláda pravidelne berie svojich úradníkov a členov ich rodín na prehliadky väzníc, aby im ukázala, čo ich čaká, ak sa zapoja do korupcie. Prehliadky zahŕňajú stretnutia s bývalými vládnymi úradníkmi, ktorých načapali.

Podľa tvorcu môžu byť bikiny považované za pravé, len ak sa dajú pretiahnuť cez snubný prsteň.

Močenie počas sprchovania ti ušetrí takmer 2 200 litrov vody ročne na osobu. Čúra tam každý tretí. Začni aj ty a skreše sa ti nielen vodné a stočné, ale aj účty za hajzelpapier.

Severná Kórea dlhuje Švédsku 300 miliónov eur za 1 000 ukradnutých vozidiel Volvo a Švédsko im každých 6 mesiacov posiela upomienku.

Pavián Jack deväť rokov pracoval pre juhoafrické železnice (1881-1890) ako signalistavýhybkár. Dostával dvadsať centov na deň a pol fľaše piva každý týždeň. Počas celej železničiarskej kariéry neurobil jedinú chybu.

Keď sa vlak približoval k výhybkám, píšťalkou zapískal stanovený počet hvizdov, aby upozornili kolegu, ktorú koľaj má zmeniť. Časom sa sám naučil ťahať páky a zastúpil jeho prácu. Pomáhal aj s domácimi prácami, zametal podlahy a vynášal smeti.

Každý desiaty Islanďan vydá knihu alebo 20 zaujímavostí, o ktoré bežne nezakopneš
Wikipedia

Pre chodcov je menej pravdepodobné, že vodiči drahých áut spomalia. Častejšie tiež majú pocit nadradenosti nad inými vodičmi a porušujú dopravné predpisy.

Vo vesmíre je obrovský oblak vodnej pary, ktorý obklopuje supermasívnu čiernu dieru zvanú kvazar. Je vzdialený 12 miliárd svetelných rokov, 100 000-krát väčší ako Slnko a obsahuje asi 140 biliónkrát viac vody ako všetky naše oceány.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

V roku 2014 Charles Manson dostal povolenie na sobáš, ale svadba bola zrušená, keď sa zistilo, že 26-ročná Afton Elaine Burton si ho chcela vziať len preto, aby s priateľom Craigom Hammondom mohli použiť jeho mŕtvolu ako turistickú atrakciu po jeho smrti. Navyše celkom dlhá veta.

Je známe, že sám seba nevieš poštekliť, ale robot, ktorého ovládaš, to dokáže. Tento oxymoron je výsledkom skutočnosti, že hoci máš v rukách vlastné šteklenie, prichádza s oneskorením 100 – 300 milisekúnd. To stačí na to, aby mozog prerušil schopnosť predpovedať dôsledky akcie. Dôsledkom je pocit takmer rovnakej šteklivosti ako iným človekom.

V roku 2008 umelkyňa Pippa Bacca v rámci performance stopovala z Milána na Blízky východ do Jeruzalema v svadobných šatách. Chcela tak podporiť svetový mier pod mottom manželstva medzi rôznymi ľuďmi a národmi. V Turecku ju hromadne znásilnili a zavraždili.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.