Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Každý Slovák si môže nájsť prácu snov. Stačí, ak sa vyvaruješ týchto zásadných chýb

Si spokojný/á so svojou prácou?

Nudí ťa tvoja práca a chcel by si si nájsť lepšiu, s vyšším platom a najmä takú, ktorá ťa bude napĺňať? Ak áno, tak si na správnom mieste. Práve v tomto článku sa ti budeme snažiť pomôcť, aby tvoj život nabral iný smer. Spojili sme sa s koučkou, kariérovou poradkyňou a lektorkou Ľubicou Rehákovou Vajsovou. V rozhovore nám poskytla množstvo užitočných rád, ktoré ti môžu pomôcť pri tvojom reštarte kariéry.

Ako by mal vyzerať dobrý životopis?

Napíšte radšej desať kvalitných CV ušitých na mieru požiadavkám budúceho zamestnávateľa, než by ste mali poslať dvesto všeobecných, ktoré sa neprekrývajú s očakávaniami potenciálneho šéfa. To znamená pracovať so slovnou zásobou a terminológiou v danom odbore, ktorá sa používa v inzeráte.

Štruktúra CV by mala vyzerať nasledovne – meno, môj profil, pracovné skúsenosti, potom vzdelanie. „Môj profil“ byť mal obsahovať pár viet alebo bodov, kde jasne vidieť, prečo sa uchádzač hodí na danú pozíciu. Ide o takzvaný elevator pitch – výťahovú reč.

Životopis by mal podčiarkovať vaše silné stránky a dôvod, prečo ste práve vy ideálnym uchádzačom. Mal by mať dĺžku maximálne dve strany. Personalistovi dajte to, čo tam hľadá, a nedúfajte, že to tam sám nájde medzi riadkami. Dobrý životopis je súčasťou vašej osobnej značky, čiže vášho brandu.

Ako vylepšiť osobný brand, to znamená profily na pracovných portáloch a sociálnych sieťach?
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje