Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Každý týždeň či raz za pár mesiacov? Ako často by sme mali prať posteľnú bielizeň?

Čistota posteľnej bielizne je mimoriadne dôležitá.


Ako často by mal človek prať posteľnú bielizeň? Stačí raz za niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov? V skutočnosti by to malo byť o dosť častejšie. Ako píše portál LADbible, čistote svojej postele by sme mali venovať veľkú pozornosť, keďže v nej predsa len trávime veľa času.

Odborníci dokonca odporúčajú, aby sa posteľná bielizeň prala raz za týždeň. Pokiaľ ale z nejakého dôvodu nespíš na matraci každý deň, tak ju stačí prať aj raz za dva týždne.

Shutterstock

Niektorí aj častejšie

Treba ale dodať, že niektorí ľudia by mali bielizeň prať ešte častejšie. Patria sem tí, ktorí majú nejaké domáce zvieratá, ktoré im lezú do postele. V takom prípade sa odporúča prať bielizeň každé tri či štyri dni. Platí tiež, že pokiaľ niekto trpí astmou či alergiami, tiež by mal bielizeň prať častejšie.

Pravidelné udržiavanie postele v čistom stave podľa expertov pomáha aj počas dusných letných dní a nocí. Práve čistá bielizeň nám môže pomôcť sa počas horúcich nocí schladiť a lepšie zaspávať.

Ak sa ale čistenie zanedbá, v bielizni sa začne hromadiť špina, odumreté kožné bunky, pot či roztoče, vrátane ich tiel a trusu. A to iste nikto nechce. Môžu totiž spôsobiť rôzne zdravotné problémy, napríklad vyrážky či svrbenie pokožky. Nehovoriac už o tom, že zhoršujú symptómy alergie.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť