Keď ľudia prehrávajú so svojím rozumom: Nelogické veci, ktoré určite robíš aj ty

Ten moment, keď hľadáš okuliare, ktoré máš na očiach.

Život by nebol zábavný, keby sme boli dokonalé stvorenia. Minimálne by sme sa nemali na čo sťažovať, že? Aj keď sa my, ľudia, tvárime ako najinteligentnejšie stvorenia sveta, nie vždy to tak aj vyzerá, ako sa my domnievame.

Občas sa každému z nás stane, že robíme nejaké nelogické veci. Niekedy to nie je občas, ale na dennej báze. Vždy sa nad nimi na chvíľu pozastavíme a povieme si: „Čo to vlastne robím?“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mrw-job-QosjVPwUiKoec)

Pýtaš sa čo, aj keď si počul

Toto má síce logické vysvetlenie, lebo jednoducho niekedy nám dôjde až neskôr, čo ten človek hovoril. Väčšinou to je akurát v tej chvíli, keď sme sa opýtali čo, potom na to hneď zareagujeme a ten druhý nám odpovedá: „Tak načo sa pýtaš čo, keď si počul?“.

Maľuješ sa k vode

Samozrejme, ženy v nelogickosti vyhrávajú. Koľkokrát som už videla na plavárni, v jazere, kdekoľvek pri vode ženy, ktoré mali na tvári kompletný make-up, a potom plávali ako psíky s hlavou vztýčenou nahor, len aby si nepoškodili svoju masku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dude-VkIet63SWUJa0)

Ku gynekológovi poriadne vyštafírovaná

Sú iba dva prípady, kedy sa žena takto pripraví. Oholí sa od hlavy po päty, dá si tie najlepšie nohavičky. Celá sa vyvonia. Buď ide na rande alebo ide ku gynekológovi. Avšak tomu doktorovi je to pravdepodobne jedno, či má žena tam dole džungľu, alebo nie.

Zvieratku hovoríš nazdravie

Šamožrejme, že keď ši ten malý uzlík, tvoj milášik kýchne, tak mu mušíš povedať našdravieee. Aj keď ti nikdy neodpovie. Slušnosť káže, no nie?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/baby-panda-sneeze-UtxwEhibdd5ss)

Hovoríš prepáč neživým predmetom

Do niečoho vrazíš, zhodíš to, ulomíš, či čokoľvek iné, a ty sa tomu predmetu ospravedlníš, ako keby mu to malo pomôcť.

Hovoríš au, aj keď ťa nič nebolelo

Toto síce tiež nie je nejaké veľmi nelogické, lebo je to jednoducho podmienená reakcia. Občas reagujeme, aj keď to nie je nevyhnutné. Dosť často tento jav vídať aj na internetových diskusiách.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dosequisgifstotheworld-no-facepalm-smh-ADr35Z4TvATIc)

Hovoríš au, keď sa buchol niekto iný

Najviac vieme našu empatiu prejaviť, keď vidíme, ako si niekto buchol lakeť alebo narazil malíčkom do nábytku. Potom, ako zahlásime “au“, sa mu poriadne vysmejeme.

Zbytočne kontroluješ veci

Práve si si vložil do vrecka kľúče, ale radšej to skontroluješ ešte raz predtým, ako zabuchneš dvere. Nevlastníš žehličku, ale skontroluješ, či si ju pre odchodom z domu vypol.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fail-fun-astronaut-hZ8bSIUwA5KxO?utm_source=media-link&utm_medium=landing&utm_campaign=Media%20Links&utm_term=)

Napodobňuješ niekoho rozprávanie

Poznáš to, niekto ti rozpráva napínavý príbeh, horlivo pri tom gestikuluje a ty sa zrazu uvedomíš, že otváraš ústa a napodobňuješ rozprávanie tohto človeka.

Keď uvidíš chrobáka, máš pocit, že po tebe lezie

Vidíš niekde pavúka alebo chrobáka, ideálne ucholaka a hneď ťa svrbí chrbát akurát v tej časti, kde nedočiahneš. Alebo toho chrobáka na sebe naozaj máš a nezdá sa ti to, a potom sa vyzliekaš rýchlejšie, ako keby ťa volá do postele Ryan Gossling alebo Megan Fox.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ok-jessica-veAy5UOhBdS3C)

Máš na ušiach slúchadlá a nič nepočúvaš

Nie preto, aby si mohol nenápadne počúvať cudzie rozhovory. Občas nastane moment, že ti prestane hrať hudba, neuvedomíš si to a potom niekoľko minút sedíš so slúchadlami na ušiach bez toho, aby ti v nich niečo hralo.

Hľadáš veci, ktoré máš na/pri sebe

Najčastejšie sú to okuliare. Chodíš po byte ako taký debil a všetkých naokolo sa pýtaš, či nevideli tvoje okuliare. Až keď sa začnú smiať, ti docvakne, že ty ich máš stále na očiach. Vieš, čo to znamená? Že ich máš dobre umyté. Podobne to býva aj s mobilom. S niekým telefonuješ a ešte mu aj zahlásiš: „Počkaj, potrebujem si nájsť mobil“. Áno ten, ktorý máš práve pri uchu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-cats-glasses-nerds-xT77XZrTKOxycjaYvK)

Fúkame si studené veci

Niečo je príliš studené a ty skôr, ako to dáš do úst, si to pofúkaš. Sila zvyku no.

Pozrieš sa na hodiny a okamžite zabudneš čas

Je zima, práve si si vytiahol mobil, aby si sa pozrel na hodiny, a keď sa ťa niekto v sekunde, ako si mobil odložíš, opýta na čas, tak tebe zrazu zatemní myseľ. Ešte lepší je prípad, keď máš na ruke hodinky a vyťahuješ aj tak mobil, aby si sa pozrel na čas.

Umývaš si vlasy pred návštevou kaderníka

U mužov je to logické, lebo im kaderníčky nezvyknú umývať vlasy, ale nám, ženám, ich umyjú vždy. A my si ich teda poriadne umyjeme, aby si náhodou kaderník nemyslel, že sme nejaké špiny, aj keď nám ich o pár hodín nato umyje znova aj kaderník/čka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/beautybrands-beauty-brands-liter-sale-laney-l0IyjDGdSzYr9tBf2)

Titulná fotka: Alora GriffithsUnsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 ľudí, ktorí by si za svoje vtipné a trefné komentáre zaslúžili Nobelovku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME