Momenty, v ktorých máš chuť svoju mačku rozdrapiť, aj keď je najzlatšia na svete

Toto pochopí iba majiteľ mačky.

Zdroj: Artcavemaniac / EMEFKA

Všetci majitelia mačiek to veľmi dobre poznajú. Môžeš mať tú najroztomilejšiu mačku na svete, no raz za čas sa stále prejaví jej diabolská stránka. Mačky vedia byť občas poriadne potvory a niekedy nám dokážu robiť zle aj svojou prílišnou pozornosťou.

Skrátka, rovnako ako my ľudia, tie rozkošné zvieratká majú svoje muchy. Každý majiteľ mačky máva vo svojom živote momenty, keď mu pri tej jeho pretekajú nervy.

Robí tú jednu vec, ktorou ťa určite naštve

Mačky sú veľmi inteligentné a dosť rýchlo dokážu prísť na to, čo ťa nasiera. Napríklad sa rozhodnú, že budú búchať do žalúzií. Vďaka tomu, že ich okrikuješ, prídu na to, že to je niečo, čo nechceš, aby robili. A neprestanú to robiť, kým sa im nezačneš venovať. Takže to začnú robiť vždy, keď chcú tvoju pozornosť.

Pije ti z tvojho pohára

V miske môže mať čerstvejšiu vodu ako ty v pohári, no nie, ona sa musí zásadne napiť z pohára, z ktorého piješ vodu ty. Nebodaj si dovolíš urobiť kávu alebo nejaký iný nápoj naliať do šálky či pohára, mačka doň strčí aspoň labku. Aspoň niečo, keď sa už nemôže napiť.

Artcavemaniac / EMEFKA

Zhadzuje veci

Nerobí to úplne každá mačka, niektoré namiesto toho majú iné vrtochy. Avšak, ak má tvoja mačka či kocúr tento manier, tak určite večne hľadáš rôzne predmety po zemi, lebo si ich mal naposledy na stole či na poličke. Skrátka, pri niektorých mačkách nemôže niečo len tak nečinne ležať na stole.

Hryzie ťa do nôh

Keď si bol malý, tak ti nemohli trčať nohy spod periny, lebo si sa bál strašidiel. Teraz sa to strašidlo naozaj zhmotnilo a veľmi rado ťa hryzie do nôh. Ideálne v čase, keď upadáš do hlbokého spánku. Občas úplne stačí len fakt, že máš nohy a tvoju mačku to vie vyprovokovať k útoku.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pýta si jesť, keď má plnú misku

Robí presne tú jednu činnosť, ktorou vie, že ťa rozčúli a pýta si pozornosť. Ideš sa pozrieť do jej misky, či náhodou nie je hladná. Samozrejme. Stred je vyjedený, jedlo je po bokoch. Potrasieš miskou a zrazu je tvoj mačací priateľ spokojný.

Nosí ti prekvapenia

Ak máš to šťastie, že nebývaš v byte, ale v dome a tvoja mačka má možnosť chodiť po vonku, dozaista ti nosí nejaké prekvapenia v podobe potkanov, myší, vtáčikov či jašteríc. Horšie je už len to, keď ti ich nosí živé a ty zrazu nežiješ v dome len s mačkou, ale aj s dvoma potkanmi a jaštericou.

Artcavemaniac / EMEFKA

Ignoruje veci, ktoré jej nakúpiš

Napríklad také škrabadlo. Vždy bude na obrusovanie pazúrikov lepší nábytok. Alebo akákoľvek hračka, ktorú svojej mačke kúpiš, nebude taká super ako použitá vatová tyčinka, pokrčený pokladničný blok alebo kúdoľ prachu. Nehovoriac o rôznych pelechoch. Škatuľa, v ktorej ten pelech bude zabalený, je určite zaujímavejšia ako samotný pelech.

Vyhrabáva hlinu z kvetináča

Mačky a izbové rastliny sú občas ako úhlavní nepriatelia. Avšak, mačky sú vždy viac proti rastlinám ako rastliny proti mačkám. Ak ti ich práve neobžúvajú a nerobia z listov rastlín origami, tak vyhrabávajú z kvetináčov hlinu, občas si na nej aj pochutnajú.

Artcavemaniac / EMEFKA

Budí ťa v nekresťanskú hodinu

Ideálne tým spôsobom, ktorým vie, že ťa rozhodne rozčúli. Alebo uhryznutím do nohy. Ešte aj kohúty spia, ale tvoja mačka sa rozhodla, že je ideálna hodina na to, aby začala po tebe pobehovať či štekliť ťa fúzikmi. Skrátka, budiť ťa, keď chceš spať.

Artcavemaniac / EMEFKA
Loading

Sú ti tieto momenty zo života s mačkou povedomé?

Ďakujeme za hlasovanie
V tejto ankete ste už hlasovali!
Vyberte si možnosť:
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
56
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 vtipných tweetov o menštruácii, na ktorých sa cez slzy zasmeje každá žena


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME