Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Všetci majitelia mačiek to veľmi dobre poznajú. Môžeš mať tú najroztomilejšiu mačku na svete, no raz za čas sa stále prejaví jej diabolská stránka. Mačky vedia byť občas poriadne potvory a niekedy nám dokážu robiť zle aj svojou prílišnou pozornosťou.

Skrátka, rovnako ako my ľudia, tie rozkošné zvieratká majú svoje muchy. Každý majiteľ mačky máva vo svojom živote momenty, keď mu pri tej jeho pretekajú nervy.

Robí tú jednu vec, ktorou ťa určite naštve

Mačky sú veľmi inteligentné a dosť rýchlo dokážu prísť na to, čo ťa nasiera. Napríklad sa rozhodnú, že budú búchať do žalúzií. Vďaka tomu, že ich okrikuješ, prídu na to, že to je niečo, čo nechceš, aby robili. A neprestanú to robiť, kým sa im nezačneš venovať. Takže to začnú robiť vždy, keď chcú tvoju pozornosť.

Pije ti z tvojho pohára

V miske môže mať čerstvejšiu vodu ako ty v pohári, no nie, ona sa musí zásadne napiť z pohára, z ktorého piješ vodu ty. Nebodaj si dovolíš urobiť kávu alebo nejaký iný nápoj naliať do šálky či pohára, mačka doň strčí aspoň labku. Aspoň niečo, keď sa už nemôže napiť.

Artcavemaniac / EMEFKA

Zhadzuje veci

Nerobí to úplne každá mačka, niektoré namiesto toho majú iné vrtochy. Avšak, ak má tvoja mačka či kocúr tento manier, tak určite večne hľadáš rôzne predmety po zemi, lebo si ich mal naposledy na stole či na poličke. Skrátka, pri niektorých mačkách nemôže niečo len tak nečinne ležať na stole.

Hryzie ťa do nôh

Keď si bol malý, tak ti nemohli trčať nohy spod periny, lebo si sa bál strašidiel. Teraz sa to strašidlo naozaj zhmotnilo a veľmi rado ťa hryzie do nôh. Ideálne v čase, keď upadáš do hlbokého spánku. Občas úplne stačí len fakt, že máš nohy a tvoju mačku to vie vyprovokovať k útoku.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pýta si jesť, keď má plnú misku

Robí presne tú jednu činnosť, ktorou vie, že ťa rozčúli a pýta si pozornosť. Ideš sa pozrieť do jej misky, či náhodou nie je hladná. Samozrejme. Stred je vyjedený, jedlo je po bokoch. Potrasieš miskou a zrazu je tvoj mačací priateľ spokojný.

Nosí ti prekvapenia

Ak máš to šťastie, že nebývaš v byte, ale v dome a tvoja mačka má možnosť chodiť po vonku, dozaista ti nosí nejaké prekvapenia v podobe potkanov, myší, vtáčikov či jašteríc. Horšie je už len to, keď ti ich nosí živé a ty zrazu nežiješ v dome len s mačkou, ale aj s dvoma potkanmi a jaštericou.

Artcavemaniac / EMEFKA

Ignoruje veci, ktoré jej nakúpiš

Napríklad také škrabadlo. Vždy bude na obrusovanie pazúrikov lepší nábytok. Alebo akákoľvek hračka, ktorú svojej mačke kúpiš, nebude taká super ako použitá vatová tyčinka, pokrčený pokladničný blok alebo kúdoľ prachu. Nehovoriac o rôznych pelechoch. Škatuľa, v ktorej ten pelech bude zabalený, je určite zaujímavejšia ako samotný pelech.

Vyhrabáva hlinu z kvetináča

Mačky a izbové rastliny sú občas ako úhlavní nepriatelia. Avšak, mačky sú vždy viac proti rastlinám ako rastliny proti mačkám. Ak ti ich práve neobžúvajú a nerobia z listov rastlín origami, tak vyhrabávajú z kvetináčov hlinu, občas si na nej aj pochutnajú.

Artcavemaniac / EMEFKA

Budí ťa v nekresťanskú hodinu

Ideálne tým spôsobom, ktorým vie, že ťa rozhodne rozčúli. Alebo uhryznutím do nohy. Ešte aj kohúty spia, ale tvoja mačka sa rozhodla, že je ideálna hodina na to, aby začala po tebe pobehovať či štekliť ťa fúzikmi. Skrátka, budiť ťa, keď chceš spať.

Artcavemaniac / EMEFKA

[poll id=“89″]


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť