Keď nie je už jeseň ale ešte ani zima a teba z toho ide poraziť

Tma a zima – all day, all night.

Je síce pravda, že môže byť akékoľvek ročné obdobie, ľudia si vždy nájdu dôvod na sťažovanie sa. Moc teplo, moc zima, veľmi sucho, prečo stále prší, a nech už prestane fúkať a ten oblak, čo zakrýva Slnko, nech ide preč. Ufrflaní sme až až a vyhovieť nám je ťažko. Tak v tom len poďme pokračovať, pretože to, čo je posledné dni vonku je už naozaj nechutné.

Top najväčších topov: ráno vstávaš do školy/práce a je TMA. Poobede ideš domov a je TMA

Po ukončení milovaného ročného obdobia menom leto, by sa podľa nás mal v našom podnebnom pásme zmeniť čas, kedy je človek schopný nejakého pracovného výkonu. Alebo by sa mali organizovať nejaké energiu navodzujúce skupinové cvičenia, pretože nevieme ako vy, ale my by sme sa v takomto období najradšej uložili na zimný spánok. Ak poznáte nejaký tip, ako sa ráno ešte za tmy naštartovať (okrem litrov kávy, to pozná každý) s radosťou ho uvítame.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/abcnetwork-tired-the-middle-l4pLXMFYQmTM2se7m)

Oškrabávanie auta/čakanie v ňom, kedy sa odrosí

Naozaj ti nenapadlo, že už nastal ten čas, kedy bude do rána mrznúť. A už vôbec ti nenapadlo nachystať si niečo také, ako škrabku na sklo. Tak škriabeš nechtami, občiankou a podobnými náhradnými dielmi. A zaprisaháš sa, že už si musíš do auta nachystať škrabku, pretože vďaka týmto alternatívnym spôsobom rozmrazovania tvojho auta meškáš do práce/školy. No nebude to také jednoduché. Na druhý deň ráno totiž nemrzlo. Zoškriabavať námrazu z čelného skla teda nemusíš. Namiesto toho v ňom sedíš 10 minút a čakáš, kedy ti z neho vyfúka rosu, pretože nevidíš ani trt.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/snow-winter-cold-4L69OKSHdCx7a)

MHD

Keď sa ťa vyššie spomínané problémy netýkajú a patríš do skupiny, ktorá ráno uteká na autobus, tiež by si sa nám určite vedel posťažovať. Veď je to normálne, že raz v tom autobuse mrzneš, ide ti z úst para a inokedy sa potíš ako rastaman na Jamajke?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/water-window-bus-P6mPB3zqVdmz6)

Čo je to Slnko?

A kde sa ukrýva? Kebyže sa v týchto dňoch ocitneš niekde mimo civilizáciu, signálu a bez akýchkoľvek navigačných pomôcok, nemôžeš sa ani len podľa tej ohnivej gule, čo by mala byť na oblohe, orientovať. Ak teda vôbec vieš, že sa to dá. Naším dennodenným sprievodcom sa stala hmla, v ktorej koľkokrát nevidíme pred seba ani na dva metre. Modrá obloha a Slnko? Vitamín D? Energia? Dobrá nálada?! A potom, že ľudia v severských krajinách len chľastajú, páchajú samovraždy a spievajú death metal. Nečudujeme sa…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/depressed-sad-american-horror-story-f0POwjBlVRHhK)

Chodíš ako eskimák

Aj keď je -10°C, tak ti je menšia zima, ako teraz, keď je takto sychravo! Bez šálu a termohrnčeka sa nepohneš a keď vidíš niekoho vonku len v tričku a mikine alebo koženkovej bunde a plátenných teniskách, tak naozaj nechápeš. Ale veď čo, hlavne že sú IN, pretože teplo im byť určite nemôže, keď ty sa klepeš aj s dvoma pármi ponožiek na nohách.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-vacation-3o6wrutEJahVlDv09W)

Obchody

Nie je nič príjemnejšie ako prísť v troch vrstvách a zimnej bunde do obchodu, kde je 25°C a spotený ako prasa sa tešiť z nakupovania.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/warnerarchive-warner-archive-sylvester-stallone-l0MYsAIYoERd0LRRK)

Prišiel chlad = máš chuť si vypichnúť oči

Keď vidíš na uliciach toto..

Ráno potrebuješ oveľa viac času

Pamätáš na to krásne obdobie, keď si ráno na seba hodil/a len dva kusy oblečenia, nazul/a jednoduchú obuv a bolo? Nie, teraz musíš vstať o 15 minút skôr, pretože treba nakombinovať vrstvy oblečenia a potom sa navliecť do kabátov, čižiem, šálov, kombinéz a iných termoodevov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-a-story-xUySTQ6Ed5CVlxNgQ0)

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Na oblohe sa objavil obrovský mužský orgán. Nezbední letci svojim kúskom pobavili verejnosť.

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME