Momenty, v ktorých sa ocitneš, keď dostaneš hlúpy nápad prestať piť kávu

Toto pochopí iba naozajstný závislák na káve.

Zdroj: Alex Iby, Unsplash

Každému milovníkovi kávy sa už objavil v živote ten zvláštny moment, keď ho niečo posadlo a rozhodol sa, že si dá pauzu s kávou. Či už to bol vysoký tlak, večne roztrasené ruky alebo iné príznaky toho, že už to trochu s kávou preháňaš.

Občas má každý jeden milovník kávy ten hlúpy nápad: prestať s kávou. Alebo si dať minimálne na chvíľu pauzu. Ak si sa aspoň raz v živote ocitol pri tomto rozhodnutí, pravdepodobne si zažil niektoré z týchto situácií. 

Najprv si hovoríš, že je to super rozhodnutie, dokonca máš pocit hrdosti. Si na seba pyšný

Až kým nepríde tvoja prvá slabá chvíľka. Ráno sa snažíš robiť všetky činnosti ako doteraz. Stojíš so šálkou pri kávovare, keď si uvedomíš svoje rozhodnutie dať si s kávou pauzu. Smutný sa vraciaš na svoje miesto a snažíš sa plniť si svoje povinnosti.

Nedokážeš na ňu prestať myslieť

Tvoja snaha sústrediť sa je ešte horšia ako pri vysokoškolákoch učiacich sa na poslednú skúšku. Hovoríš si, že máš robiť to, čo ti treba, no tvoja myseľ odbieha na to jediné miesto. Tam, kde sa melú čerstvé kávové zrná a do šálky nateká teplé espresso.

Blake Richard Verdoorn, Unsplash

Skúsiš svoju hlavu oklamať čajom

Aj tam je predsa zložka, ktorá má povzbudivé účinky. Kofeín nahradíš teínom. Dáš si šálku zeleného alebo čierneho čaju v dobrej viere, že ti to nejak pomôže a prebudí ťa to k životu. Nič také sa nestane.

Predieraš sa životom ďalej bez kofeínu v žilách

Celý deň si nesústredený, nedokážeš sa pol dňa prebrať a keď sa ti to konečne aj podarí, tak začínaš znova zaspávať. Najradšej by si si podoprel viečka zápalkami, aby si nezaspával. Nechápeš, ako si sa mohol predrať svojím pracovným dňom. Hovoríš si, že si to zvládol, dáš to teda aj zajtra.

Adopt Best Friends GIF by Best Friends Animal Society - Find & Share on GIPHY

Potom ťa niekto zavolá pozrieť tú novú kaviareň

Rok si na teba nik nespomenie a teraz, keď si dávaš svoj kávový detox, tak ťa niekto zavolá na kávu. Ideš, veď si dáš čaj alebo ktovie, čo sa vlastne pije v kaviarni namiesto kávy.

Sedíte s kamošom oproti sebe, dotyčný si dá voňavú kávičku a ty tam sedíš ako človek z okraja spoločnosti s limonádkou. Pri každom sŕknutí z kávy tvojho kamoša ťa pichne pri srdci od závisti. Najradšej by si ho poprosil, či si nemôžeš dať glg z jeho kávy.

Začínaš si pestovať závislosť na iných kofeínových nápojoch

Tvoje telo si pýta kofeín, takže ani nevieš ako a v nákupnom košíku ti končí cola, ktorú by si za iných okolností nepil. Začínajú na teba prichádzať abstinenčné príznaky a vôňu kávy cítiš aj v pivárni. Ak by pred teba niekto položil tiramisu, tak by si z neho vyžmýkal kávu, aby si sa k nejakému kofeínu dostal.

Louis Hansel, Unsplash

Ešte tomu dáš šancu a pokračuješ vo svojom zlom nápade

Čaje nefungujú, skúsiš to s bezkofeínovou kávou. Alebo si dáš instantnú kávu. Pri pití týchto lahodných mokov sa pýtaš sám seba: „Koho chceš oklamať?“. Po tom, ako si čítaš piatykrát jednu vetu a nepamätáš si to, čo si hovoril pred troma sekundami, si priznávaš, že toto jednoducho nefunguje.

Svoju prehru ideš osláviť šálkou poriadnej kávy

Dáš si rovno doppio, aby si dobehol ten svoj omyl. Priznávaš si, že si na káve závislý a nemáš šancu nad ňou zvíťaziť. A vôbec ti to neprekáža. Ukončíš to tým, že si sľúbiš, že takúto hlúposť už nikdy neurobíš.

Culture Smile GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Očakávaný tretí diel akčnej série Bad Boys je konečne tu! Opäť sa môžeme tešiť na akčnú pecku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME