Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.6.2023
sk
Stanislava
cz
Stanislava

V dôsledku pandémie koronavírusu sa v marci okrem divadiel či galérií uzavreli aj kiná. Distribútori rušili premiéry, prípadne svoje filmy presúvali na iné termíny. Teraz sa už situácia, aspoň čo sa týka Slovenska, trochu upokojila, čo znamená, že sa otvárajú aj dvere kinosál.

A jedným z prvých filmov, ktoré si budeš môcť na striebornom plátne vychutnať, je satirický hororový thriller Lov od Craiga Zobela. Príbeh sa točí okolo dvanástich ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú a ktorí sa prebudia uprostred lesa. Nevedia, ako sa sem dostali, ani kto ich uniesol. Veľmi skoro však zistia, že sa stali lovnou zverou. Kto ich ale loví a prečo? A majú nádej brániť sa?

YouTube video

Lov to mal celkom ťažké. Vďaka svojmu námetu spôsobil v domovskej Amerike slušnú kontroverziu a chvíľu sa zdalo, že ho v kinách ani neuvidíme. Napokon sme sa ale predsa len dočkali. Hlavné úlohy si strihli Betty Gilpin, Hilary Swank, Ike Barinholtz či Wayne Duvall. V menších roličkách sa objavia aj Emma Roberts, Ethan Suplee a Amy Madigan.

Vyššie sme spomenuli, že snímka je satira. Nešetrí čiernym humorom a berie si na paškál viaceré súčasné spoločenské javy. Scenáristi Nick Cuse a Damon Lindelof nenechajú nitku suchú na nikom. Svoje dostanú liberáli, konzervatívci, konšpirátori, homofóbovia a rasisti. Kvôli koronavírusu si možno Lov už videl (keďže si odbil premiéru na viacerých VOD službách), ale pokiaľ aj nie, za návštevu kina tento kúsok rozhodne stojí.

Miestami je príjemne nepredvídateľný, herci si to užívajú (Betty Gilpin v hlavnej úlohe je božská!) a hoci ani náhodou nejde o takú hlbokú satiru, ako asi tvorcovia zamýšľali, je to stále slušná zábava. Milovníci hororových komédií a čierneho humoru by teda nemali dvakrát váhať. Na striebornom plátne si Lov budeš môcť vychutnať od 11. júna 2020.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje