Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Čím všetkým si žena komplikuje život pred tým, ako vytiahne päty z domu?

1. Sprcha

Človek by ani neveril, koľko nečakaných nástrah môže na jedno nebohé žieňa striehnuť v sprche. Keď si odmyslíme šampón, ktorý síce vonia ako lúka plná kvetov, no s obľubou ti vlezie do očí a sabotuje akýkoľvek pokus o šťastný život tvojich očných buliev, stále nám ostáva boj so žiletkou. Vždy keď bojuješ s nezdolným porastom na miestach, kde si ho neželáš, spomenieš si na tie vysmiate cice z reklamy ako natešene naháňajú roztopašné chĺpky po nohe a tvária sa pri tom ako na vrchole orgazmickej rozkoše. A s oscarovým úsmevom na ksichte sa ťa snažia presvedčiť, že bez piatich čepieľok sa pohodlne žiť skrátka nedá. No tvoje ochlpenie v intímnej oblasti rovnakú ideu očividne nezdieľa a rozdiel v päťčepieľkovej a trojčepieľkovej žiletke sa na množstve vyrážok vo výsledku akosi neodráža. A preto väčšinou doplácaš na snahu o hebkú pokožku neustálym svrbením a v konečnom dôsledku sa snažíš pod stolom nebadane škrabať svoju malú kamošku kedy to len ide.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/shower-13JHOHY8NoO8Bq)

2. Mejkap

Niet intímnejšieho zblíženia so svojou dekoratívnou kozmetikou ako v momente, kedy sa špirála nežne dotkne tvojho očného bielka a zanechá na ňom čiernu škvrnu. Super. Všetky tvoje pokusy o odstránenie čiernej škvrny z oka zlyhávajú v momente, kedy mozog zapne obranný mechanizmus a začne zrakové ústrojenstvo chrániť pred tvojim vlastným prstom. Preniknúť cezeň je takmer nemožné – očné kvapky by o tom vedeli povedať svoje. A v sekunde, kedy si konečne napatleš na mihálnice všetky vrstvy a tvoje riasy sťa reklama na Maybelline sú dlhé ako záhradné hrable a rozdelené od seba asi tak, svoj osobný test trpezlivosti spustí úroveň číslo dva a s ňou aj kýchací reflex. Nakresliť však dve rovnaké očné linky je boj ešte komplikovanejší. Okrem toho, že sa ti razom trasie ruka akoby si mala Parkinsona, legenda hovorí, že ešte nikdy nikto nenakreslil dve symetrické krídelká a zachoval pri tom všetky okolité predmety vrátane zrkadla v celku. Ešteže existujú vatové tyčinky, lebo bez nich by si si pokojne mohla ksicht obkresliť centrofixkou a nikto by nepoznal rozdiel.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/fashion-girl-makeup-paint-3119/)

3. Vlasy

Najväčší mámp*čista na tvojom tele sú tie malé nedorastené vlasy po boku tvojej hlavy, ktoré akosi vždy odmietajú ísť s davom. Je úplne jedno, koľkokrát ich učeše a nasmeruješ správnou cestou, oni si aj tak nájdu spôsob ako ti posrať celý účes. Dokonalý cop bez použitia laku na vlasy neexistuje, lebo rebelujúce skupinky vlasov z teba razom spravia slniečko, ktorého lúče vypichujú oči všetkým naokolo. Tasíš teda silnejší kaliber – žehličku – ktorou si s trochou šťastia nijako fyzicky neublížiš (no väčšinou to šťastie sadne na plecia niekomu inému a ty si dopáliš celé ruky a tvár, takže večer v bare vyzeráš akoby ťa opľul Pikachu).

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-su%C5%A1enie-vlasov-diev%C4%8Da-osoba-586185/)

4. Outfit

Pravidlo jednej noci – to, čo si deň predtým nachystáš ako najatraktívnejší outfit na svete, vyzerá na druhý deň ako neúspešný pokus Britney Spears z časov jej vyholenej hlavy o módny prevrat. Ak je medzi tým, čo si oblečenie nachystáš a tým, ako ho na seba aj reálne navlečieš, viac ako päť hodín, nefunguje to. Buď si za noc pribrala pätnásť kilo alebo si tvoj mozog do pamäte akýsi iný obraz toho, čo na sebe máš, ktorý sa ani v najmenšom nezhoduje s tým, čo práve vidíš v zrkadle.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/outfit-zsM5yHtDVU316)

5. Veľké finále

Hádžeš vreckovky do kabelky, keďže toaletný papier je v slovenských podnikoch akýsi nevídaný luxus, a tá posledná kvapka, čo sa ti rozpije na nohavičkách, ak sa neutrieš, a razom sa premení na Balaton, ti dokáže pokaziť celý večer. Kontroluješ, či máš všetky druhy nástrojov na zachránenie prípadnej menštruačnej apokalypsy, zisťuješ, či sa ti rúž neotlačil na zuby a posledné minúty len sedíš na sedačke a čakáš, kým sa ti dobije mobil. A v tom ti príde správa. „Sorry, niečo mi do toho prišlo.“ A čo ti do toho prišlo? Pokiaľ ti pes nevykusol oko a teraz sa s ním na záhrade a ani Adolf Hitler osobne nevstal z mŕtvych a nesadí ti na tej záhrade broskyne, tak žiadnu relevantnú výhovorku nevidím. Jej škoda. (pozn. autorky: ľudia, ktorí rušia stretnutia na poslednú chvíľu sú ten druh negativity, ktorý v živote rozhodne nepotrebuješ)

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/ma%C4%8Dka-hnev%C3%A1-ne%C5%A1%C5%A5astn%C3%BD-divok%C3%BD-334383/)

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť