Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Aj vy sa niekedy zobúdzate s pocitom, že dnes chcete vyzerať fakt dobre a potom otvoríte skriňu a zistíte, prečo to tak často nerobíte? V tom prípade sa určite nájdete v tomto článku.

1. Spodné prádlo

Je úplne jedno ako atraktívne to vyzerá, no šnúrka vrazená medzi ritnými polkami pohodlná nikdy nebude (o hygiene tohto kúsku ani nehovoriac). A preto si vždy ešte nahá a zabalená v uteráku sťa nepodarené buritto vystavená obrovskej dileme. Čipka? A či lodná plachta? Ak je to jedno z tých čipernejších rán, kedy si okrem kávy stihla aj ranné kakanie či normálne raňajky, snažíš sa v hlave zosumarizovať vlastný menštruačný cyklus a uistiť sa, že tvoje nové spodné prádlo nebude počas dňa atakované žiadnymi nevyprateľnými škvrnami. No ak nie (a teda väčšinou nie), tak ho jednoducho schmatneš zo šuflíka a so srdcervúcou myšlienkou na tie obrovské pohodlné bombarďáky, čo ti dala babka pod stromček pred siedmimi rokmi a oni akosi rastú s tebou, vyťahuješ ladiacu podprsenku a dúfaš, že ti počas dňa neprepichne kostica krčnú tepnu. Lebo po tých všetkých nehodách, ktoré sa ti ako kolosálnemu grambľošovi permanentne stávajú, by bolo skutočne trápne, keby tvoju púť životom ukončila neskrotný kus kovu, ktorý ti drží kozy.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/gray-and-white-sail-boat-with-5-person-riding-on-the-middle-of-the-body-of-water-163574/)

2. Nohavice

Nohavice dokázali poprieť zákony prírody ešte dávno predtým, ako zmena pohlavia začala byť trendom. Všetci poznáme ten malý nenápadný penis, ktorý sa ti vytvorí v rozkroku vždy, keď si sadneš a ty sa ho nenápadne snažíš odstrániť, aby si všetci naokolo nezačali myslieť, že v tých gaťoch skrývaš akési iné tajomstvá. Nehovoriac o tom, že ak máš viac ako dve kilá aj s topánkami, tak je pre teba kúpa nových nohavíc raketovou vedou a keď už konečne objavíš nejaké, v ktorých môžeš dýchať (a neodstávajú ti na chrbte tak, že keď si čupneš, niekto ti môže pokojne strčiť prst do riti), niekde budú predsa len trošku užšie. A presne tam sa ti pootláčajú všetky švy, takže na konci dňa vyzeráš ako ten týpek s Prison Breaku, len nemáš tu mapu vytetovanú, ale rovno vtlačenú do pokožky (aj keď s touto taktikou by asi nezdrhli nikdy, že?).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/N5sDyVg560O88)

3. Košeľa

Dobrá košeľa vie doplniť každý šatník, je to klasika, ktorú potrebuje každý, ľahko sa kombinuje… Blá, blá, blá. To všetko je strašne krásne, že sa jednoducho kombinuje, ale tá obrovská medzera medzi kozami, tá sa celkom nahovno kombinuje. Teda pokiaľ si samozrejme do podprsenky nechcem zastrčiť lístok s nápisom vstúpte a rozdávať úsmevy mužom po meste. Nie ďakujem. Takže áno, je to fakt skvelý kúsok, pokiaľ máš hruď ako babkin lopár na krájanie salámy, no ak tvoje lentilky už stihli vyrásť na úctyhodné pomaranče, tak máš po chlebe.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/i6XWmXyPAbLA4)

4. Šaty

Neviem, či som len ja akási pokazená, ale pokiaľ fyzicky na zadku necítim kus látky, mám neustále pocit, že som nahá. Je jedno, či sú to šaty alebo sukňa, každých desať minút si ošahávam riťku a skúšam, či sa ten kus látky, ktorý ju má chrániť pred okolitým svetom nezbalil a neodišiel válať šunky kamsi na Bali (čítaj nezastrčil sa do nohavičiek kým som bola cikať a ja tak teraz ako retard chodím po meste). Nehovoriac o tom, že počas takého nádherne sychravého a veterného dňa sa ti veľmi rýchlo môže stať, že tvoje pozadie na ulici dostane trošku viac pozornosti, ako by si si možno želala. Lebo s kávou a telefónom v ruke (lebo drahý mobil proste nej*bneš do tej spúšte v kabely, nie?), keď sa snažíš nezmeškať autobus a nestratiť tašku s nákupom sa ti „skrotenie zlej sukne“ fakt práve nehodí do programu. A na záver by som rada poprosila minútu ticha pre všetky tie ženy, ktoré zakaždým, keď sa postavia, zaboria ruky medzi ritné polky a s nehou a láskou odtiaľ tú sukňu vytiahnu, lebo očividne jej to prišlo ako strašne fajn nápad sa tam len tak strčiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/marilyn-monroe-dress-quentin-tarantino-3otPoyGM5EwT1NYxfa)

5. Topánky

Takmer každý chlap (bez ohľadu na sexuálnu orientáciu) vám povie, že opätky robia žene sk*rvene dobré nohy. Ja ako žena vám poviem, že opätky robia žene sk*rvene boľavé otlaky. Takže ak niekto opačného pohlavia plánuje namietať na to, že si raz za čas obujem najväčšieho vraha sexepílu – baleríny – môže si ísť lodičky obuť sám. Určite spravia príťažlivé nôžky aj jemu. Ty však vo väčšine premýšľaš pri botníku, či dáš dnes svojim chodidlám svätý pokoj alebo ich predsa len vytrápiš akýmisi opätkami a všetci vieme ako to skončí. Po ceste do roboty síce budeš za fešandu, no zvyšok dňa budeš chodiť po kancli bosá.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-beach-black-dress-daylight-220452/)

6. Kabelka

Sú len dve možnosti. Buď so sebou ťaháš celý lodný kufor alebo takú malú kabelôčku, že mobil máš vo vrecku a kľúče v ruke, lebo okrem dvoch päťeuroviek sa ti tam už skutočne nič nezmestí. Vysvetlí mi niekto prosím princíp týchto kabeliek? Ešte k tomu ak je to len akási listová sranda bez uška, ako sorry? Uško na kabelke je ako vodítko pre psa, tri sekundy bez neho a celý môj majetok by som zabudla na najbližšej autobusovej zástavke.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/vrecko-ko%C5%BEen%C3%A9-v%C3%BDrobky-pr%C3%ADslu%C5%A1enstvo-1609281/)

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť