Keď sa snažíš zdravo žiť, no tvoje telo to nechce akceptovať

Ako vyzerá cesta ženy za zdravým životným štýlom?

Ako vyzerá cesta ženy za zdravým životným štýlom?

1. Ako to celé začne

My ženy máme z nevysvetliteľných príčin chorú tendenciu neustále sa porovnávať s niekým iným. Chceli by sme také pozadie, hentaké kozy, onaké bruško, no keď príde na lámanie chleba, akosi celé naše odhodlanie pretvoríme do našej vernej kamošky – prokrastinácie. Preto naša myseľ potrebuje skutočne nespočetné množstvo plážových instagramových obrázkov, aby sa konečne nakopla k akejsi činnosti a skutočne tú nástenku na Pintereste s názvom „zdravý životný štýl“ aj využili na čosi iné, ako prezeranie jedál a cvičebných techník, pri ktorých by ti pravdepodobne uhorelo všetko svalstvo. No keď už sa ti v skrini hromadia veci, ktoré budeš ešte jedného dňa určite nosiť „až schudneš“, blíži sa koniec leta a zhadzovanie nadbytočných tukových vankúšikov na sviatky a vianočné prejedanie už nezaberá, pozbieraš všetky zbytky pevnej vôle, ktoré slaninová pizza ešte nevykántrila a ideš na to.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-wearing-pink-sports-bra-and-black-draw-string-pants-196640/)

2. Pitný režim

Lenže nie všetko je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Nech už si pozriete akékoľvek video či prečítate článok o zdravom životnom štýle, zmienka o šialene abnormálnom pitnom režime bude určite jeho súčasťou. Všetky tie dvojkilové žienky v športových podprsenkách odporúčajú vypiť tri až štyri litre vody denne. TRI až ŠTYRI litre. Teraz plne zapojte svoju predstavivosť a skúste svojej mysli privodiť obraz štyroch litrových fliaš s vodou. A potom môj miniatúrny močový mechúr vo veľkosti sušeného hrozienka, ktorý nedokáže zvládnuť ani jedno veľké pivo, nieto grandióznych niekoľko litrov vody. Kedykoľvek do obehu natlačím viac ako liter tekutiny, automaticky sa zo mňa stáva prietokový ohrievač a na stretko s hajzlom chodím každých desať minút. Tak mi vysvetlite ten lifehack. To si za autom ťahajú ToiToi-ku?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/motherhood-parenthood-pregnancny-mother-59894/)

3. Jedlo

Nie, že by som mala čosi proti vegánskej strave… Ale mám. Ono to síce na obrázku vyzerá krásne, keď desať hodín stylujú jeden posratý tanier a behajú s ním po byte v snahe nájsť čo najlepšie nasvietenie, aby obrázok toho cícerového kari elegantne zapadal do celej estetiky ich sociálnych médií. No ja vám prezradím tajomstvo – keď nechcete umrieť od hladu, jesť čosi rovno a tak to len letmo nahádžete do misky, väčšinou to vyzerá ako psí exkrement. Takže hoci si na raňajky urobíš ovsené vločky s ovocím a na obed si naberieš tejto chuťovečky, večer si v rámci zachovania vesmírnej rovnováhy a vlastného zdravého rozumu dopraješ akési „cheat meal“. A z ničoho nič, drb, je o tri roky neskôr. Čo z toho vyplýva? Že pre postavičku ako lusk musíš jesť zdravšie dlhšie ako jeden deň – a to je teda nefér.

4. Od pondelka cvičím

Svet je plný konšpiračných teórii, vedeckých experimnetov a posielania akýchsi sond kamsi doprdele, kam vlastne ani nedorazia, pretože po ceste zhoria rovnako ako tie milióny, ktoré sme do toho vrazili. Prečo niekto nerobí skutočne prínosné pokusy, napríklad tie o najčastejšie kladených ľudských otázkach? Sliepka alebo vajce? Prečo mucha sedí na strope a nedrbne? Ktorý pondelok je TEN pondelok? No ktorý?! Od čoho to závisí? A kam vlastne mizne všetko to odhodlanie do troch týždňov schudnúť dvadsať kilo a niekde na tejto ceste nabrať aj tehličky, ktoré všetci máme v nedeľu o tretej ráno? Prečo sa pondelka nikdy nedožije? To sú veci, do ktorých by sa malo investovať, veď ľudská lenivosť nás pomaly zabije.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/view-ape-thinking-primate-33535/)

5. Niečo sa končí a niečo iné začína

Čo väčšinu ľudí odrádza od zdravého životného štýlu je slovíčko „navždy“. Žiť zdravo nie je dvojtýždňová diéta na vode pre modelky Victoria’s Secret, žiť zdravo je sebazapieranie vlastných chúťok až dokiaľ neskapeš. Všetky tie vyšportované kráľovné sociálnych sietí hovoria, že na čosi takéto sa musíš jednoducho preorientovať. A nech sa snažíš, ako chceš, tvoje srdce, myseľ aj celá existencia bude vždy orientovaná smerom k najbližšej pizzérii. A preto je omnoho jednoduchšie naučiť sa ľúbiť svoje špeky ako sa ich reálne zbaviť. Ale to nevadí, vedci predsa hovoria, že za zlyhania sa nemáme trestať, lebo nás posúvajú vpred (na ceste za obezitou, yay!), tak si to poďme zobrať z toho najhoršieho možné uhla a kúpiť si bielu bagetu na benzínke. Nuž, ťažký život študentky, ktorá ešte dve minúty dozadu chcela byť modelkou.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-clueless-movie-xT9KVeEPWqBlmDLgME)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
10
Uups
Haha Haha
52
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Facebook a Instagram nás dnes nechali v štichu: Mnohí užívatelia sa nedokážu pripojiť!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME