Keď sa spojí dizajn a šport, môže to vyzerať aj takto perfektne!

Kto povedal, že basketbalové ihrisko nemôže byť zároveň umeleckým dielom?

Zdroj: Sebastien Michelini

Nielen tvoje športové tenisky môžu byť dizajnovo vymakané, ale napríklad aj ihrisko, na ktorom si budeš hádzať loptu do koša. Veľké športové značky sa snažia preniesť dizajn nielen do svojich výrobkov, ale aj do samotného života športovcov. Pozri sa, ako to vyzerá, keď sa spojí dizajn so športom.

Kostol z roku 1885 prerobený na telocvičňu

Znie to ako barbarský počin, ktorý si neváži architektúru, ale fotografie ťa hneď presvedčia, že to nebol úplne zlý nápad. Ten dostala značka Nike, ktorá stojí za prerábkou kostola na funkčnú telocvičňu s basketbalovým ihriskom, posilňovňou a šatňami. Značka v spojení s miestnou komunitou vytvorila telocvičňu v rámci programu, ktorým má inšpirovať mladých, naučiť ich disciplíne a trpezlivosti pri makaní na svojich snoch.

thespaces.com

Pigalle Duperré v Paríži

Pestrofarebné basketbalové ihrisko vzniklo uprostred Paríža, medzi dvoma nenápadnými budovami. Ihrisko vzniklo vďaka spojeniu zanieteného basketbalového fanúšika, francúzskej módnej značky a opäť značky Nike. Na obrázku môžeš vidieť jeho predchádzajúci dizajn a ten uletenejší je súčasný.

yellowtrace.com.au/ Sebastien Michelini

Street art ihrisko v Taliansku

Kto by to bol povedal, že keď vpustíte na basketbalové ihrisko street art umelca, vznikne z toho takéto obrovské a dokonca funkčné umelecké dielo. Sicílsky umelec Gue prišiel na to, ako svojím talentom zmiasť hráčov. Vďaka farebným plochám tak vytvoril ihrisko, na ktoré je radosť sa vracať.

yellowtrace.com.au

Dizajnový basketbal v New Yorku

V New Yorku sa postaral o pestrofarebné basketbalové ihrisko brooklynský umelec Kaws, ktorý je známy svojím karikatúrnym štýlom. Na týchto dvoch ihriskách si však dal osobitne záležať a výsledok je viac ako len dobrý. Ihrisko vznikalo, ako inak, v spolupráci so značkou Nike.

yellowtrace.com.au

Doplnky inšpirované basketbalom

Pri basketbale na chvíľu ešte ostaneme, ale presunieme sa na chvíľu z ihriska k móde. Japonská značka oblečenia Visvim vytvorila sériu doplnkov pre pánov, ktorá pozostáva z malých kožených tašiek, ktoré sú vytvorené zo “zrnitej“ kože, typickej pre basketbalové lopty.

designboom.com

Basketbalový kôš z bielej kože

Aj to sa môže stať, keď sa architekti rozhodnú, že basketbal je málo dizajnový. Architektonické štúdio Snarkitecture sa rozhodlo nadizajnovať basketbalovú kolekciu, ktorá bude odetá celá v bielom, a tak vytvorili limitovanú kolekciu, v ktorej nájdeš napríklad aj basketbalový kôš z bielej kože. Nechýba na ňom ani štítok s označením značky.

designboom.com

Zdroj: yellowtrace.com.au, designboom.com
Titulná fotka: Sebastien Michelini

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 trestných činov a priestupkov, ktoré však nespáchal človek

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME