Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

„Keď som ja bola v tvojom veku.“ Typické hlášky, ktoré sme v detstve počúvali od našich mám

Aké hlášky ti znejú v ušiach ešte teraz?


Mama je hádam jediná osoba, ktorá nás vie často vytočiť do nepríčetnosti, no aj tak jej nič nepovieme, lebo ju máme radi. Hovorila nám veci, ktoré nám už len pri počutí zdvihli tlak, no teraz na ne s úsmevom spomíname.

Keď si spomenieš na detstvo a obdobie puberty, určite si vybavíš aj hlášky, pomocou ktorých sa ťa snažila mama „vpratať do kože“. Pre niekoho to môže byť už dávna minulosť, no aj po tých rokoch sa stále opakujú. My starneme, no tieto hlášky sa prenášajú z generácie na generáciu.

A keďže je dnes Deň matiek, nezabudni sa tej svojej poďakovať za to, že aj keď ste si veľakrát vliezli do vlasov, vždy ťa vedela „upratať“.

ArtCaveManiac / EMEFKA

A keď tvoj kamarát vyskočí z okna, skočíš aj ty?

Poznáš to. Keď si jej povedal, že si doniesol domov päťku, ona sa hneď spýtala, čo mal tvoj spolužiak Jožko. A keď mal lepšiu známku ako ty, tak bolo peklo. Ale keď si jej povedal, že chceš ísť von a ide aj Jožko, tak to prišlo: „A keď Jožko vyskočí z okna, skočíš aj ty?“

ArtCaveManiac / EMEFKA

Keď som ja bola v tvojom veku

Vedela to vytiahnuť vždy v správnu chvíľu. Chceš ísť na párty, no musíš byť doma do desiatej. Čo to je za párty? „Ja v tvojom veku som musela byť doma, kým ešte nebola tma!“

Načo máš tú hlavu? Na parádu?

To máš z toho mobilu

Okrem toho, že je mobil šikovnou pomôckou, vie byť aj šikovnou výhovorkou pre našich rodičov. Bolí ťa hlava? To máš z toho mobilu. Nemôžeš zaspať? To máš z toho mobilu. Nedarí sa ti? To máš z toho mobilu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Lebo som povedala

Univerzálna odpoveď, ktorou nepokazí nič žiadna mama. A ty vtedy nemôžeš nič, iba šúchať nohami.

Potrebuješ na to písomnú žiadosť?

Túto situáciu netreba vysvetľovať. Niekedy sme aj my príliš leniví na to, aby sme niečo spravili. A ani písomná žiadosť by nepomohla.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tak sa bav s kamarátmi a nie so mnou

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje