Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
V spolupráci s CinemArt

Keď úsmev značí smrť. Mrazivý horor Úsmev ponúkne solídnu dávku napätia

Hororová novinka dorazí do kín koncom septembra.


Úsmev nemusí značiť len radosť. Na vlastné oči sa o tom presvedčíš v novom psychologickom horore Úsmev od Parkera Finna. Ten do celovečernej podoby adaptoval vlastný krátky film Laura Hasn’t Slept a výsledný film zatiaľ pôsobí celkom znepokojivo. Poďme si ho predstaviť bližšie.

Samovražda odštartuje nevysvetliteľné udalosti

V centre príbehu je mladá psychiatrička Rose Cotter (Sosie Bacon), ktorá sa stane svedkom desivej udalosti: jej pacientka si priamo pred ňou podreže hrdlo. Krátko pred samovraždou sa jej na tvári objaví desivý úsmev. Rose je celou udalosťou traumatizovaná a jej vlastný psychický stav sa začína zhoršovať.

Podarí sa jej ale zistiť, že smrť jej pacientky bola len jednou z mnohých samovrážd ľudí so záhadným úsmevom. Rose je presvedčená, že tu hrajú rolu nadprirodzené sily a je odhodlaná sa im postaviť. Bude mať na to ale dosť síl? A nezahráva sa s ňou len jej krehká psychika?

Paramount Pictures / CinemArt SK

Okrem Sosie Bacon sa vo vedľajších úlohách predstavia Kyle Gallner, Jessie T. Usher, Rob Morgan, Kal Penn, Caitlin Stasey, Judy Reyes, Gillian Zinser, Nick Arapoglou či Setty Brosevelt.

Čaká nás atmosférický horor?

Pre Parkera Finna ide síce o celovečerný debut, avšak ako sme sa už zmienili, tému Úsmevu rozpracoval v krátkometrážnom horore Laura Hasn’t Slept z roku 2020, ktorý sa na festivaloch stretol s úspechom. Veríme teda, že Finn nezaváha ani v prípade dlhometrážnej snímky. Námet pôsobí zaujímavo a určite má potenciál. Ten naznačujú aj atmosférické trailery.

Zlovestné úsmevy pôsobia naozaj desivo, film navyše vyzerá dobre aj po remeselnej stránke. Sosie Bacon už vo viacerých projektoch predviedla, že je schopnou herečkou, sme teda radi, že dostala konečne väčšiu rolu. Úsmev sa skrátka zatiaľ profiluje ako solídna žánrovka, ktorá fanúšikov hororov zrejme nesklame. Na verdikt si však budeme musieť počkať do 29. septembra, keď má film slovenskú premiéru.

CinemArt SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť