Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Je dvanásteho decembra, sneh odišiel tak rýchlo ako sa uráčil ukázať a v momentálnej situácii ti to ani tak veľmi neprekáža, keďže už desať minút stojíš na zastávke a nohami primŕzaš k rozbitému chodníku. Vystriedalo sa tam už minimálne sedem spojov, každý z nich šoféroval totálny ch*j, ktorý z mláčky na ceste záhadne vyčaroval tsunami a s uštipačným výrazom na tvári si užíval pohľad na tú malú mokrú zamŕzajúcu kopu, čo tak strašne p*čuje. Teda na teba. Potom sa pri tebe pristaví veľmi milá pani v rokoch (ktorej črty pravej a ľavej polovice tváre sa asi na sviatky pohádali, lebo boli totálne asymetrické), prejde ti káričkou po nohách a zanôti: „Ale šak čo sa tak rozčuľuješ, srdénko moje, veď idú Vianoce.“ A potom ti tak decentne zaj*balo.

Kúpil si si vianočný sveter. Taký ten totálne odporný. Ale nie príliš. Lebo chodiť s rolničkami na bradavkách po meste – na to nedisponuješ dostatočným množstvom psychotropných látok. Stál asi dvadsať éčiek, čo je viac ako si dokopy schopní investovať na vianočné darčeky pre všetkých svojich príbuzných, ale stálo to za to. Naozaj. Aj keď ho po tomto celom ošiali, keď sa tvoj zdravý rozum opálený vráti z dovolenky, a ty budeš opäť Grinch nadávajúci na to, ako sú celé tieto sviatky zahalené rúškom peňazí a komercie, vyťahaný šľahneš do koša, aj vtedy to bude stáť za to. Určite…

retrofestive.ca (http://www.retrofestive.ca/humping-reindeer-sweater-by-tipsy-elves/)

Na Pintereste máš novú zložku, ktorá si hrdo nesie názov „Christmas“ (pretože slovenské slová sa na sociálnych sieťach jednoducho nenosia). A tam si veselo hádžeš všetko, čo okolo červeno-zelenej farebnej kombinácie alebo škorice čo i len prešlo. Koláče, ktoré nikdy neupečieš, lebo okrem nastavenia rozmrazovania na mikrovlnke sa tvoj kuchársky skill akosi pozabudol v predškolskom veku a na horalke z benzínky predsa nie je nič zlé. Inšpirácie na štedrovečernú večeru, inšpirácie na vianočné líčenie, inšpirácie na darčeky pre priateľku (ale úprimne, kto by dával briliantové náušnice svojej pravej ruke, že?)… No a domáce dekorácie, na ktoré nemáš miesto ani trpezlivosť. Takže priečinok plný samých užitočných vecí, však?

Začal si si spievať. Veselo a hlasno. Hlavne v zápche, s otvoreným oknom, aby cigaretový dym unikal von a počas tvojho veľkolepého sóla ťa neudusil. Ľudia naokolo ťa zbožňujú. Keď ťa začujú, zrolujú okienko smerom dole, začnú čosi horlivo skandovať a sem-tam aj trúbiť. No hovorím, milujú ťa.

shutterstock.com (https://www.shutterstock.com/video/clip-28277017-stock-footage-woman-trying-to-talk-to-teen-daughters-in-car-not-listening-at-all-slow-motion.html?src=rel/11339828:7)

Ako každý vyrovnaný a zodpovedný dospelý si si siedmeho kúpil v akcii adventný kalendár. Viac ako euro deväťdesiatsedem si nebol ochotný investovať, preto si nadšenie z otvárania prvých siedmych okienok pretavil do šťastia, že ich budeš môcť zožrať všetky naraz. A teraz sa náhliš domov, s adventným kalendárom, dvadsiatimi dekami tresky a Savom (lebo si ten zodpovedný dospelý) v igelitke a mastíš si ruky na to sladké potešenie. Nedočkavo otváraš políčko na sukni pani Santovej, napadnú ťa chlipné myšlienky, lebo okrem toho, že si dospelý, si tak trochu aj ch*j a prasa, a vkladáš si malý štvorček s obrázkom vianočnej gule do úst.

Vyfľusnutá čokoláda letí naprieč kuchyňou. Najhorší poľský patok, aký si kedy jedol. No nič, dáš švagrinej – ten jej ukvičaný čokel zožerie čokoľvek. A ty si dáš radšej mandarínky.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/tangerine-vianoce-advent-zdrav%C3%A9-2939720/)

Pozeráš tematické porno, kde si najprv cica z balíčku vytiahne vibrátor dlhší ako hromozvod našej bytovky a potom ju škriatok so Santom oprú o stromček. Keď už idú tie Vianoce…

A potom príde večer. Uvaríš si horúcu čokoládu, nad*beš do nej dve tony cukru, nech nezaspíš až do Troch Kráľov a možno ani potom nie, a bez ohľadu na pohlavie či sexuálnu orientáciu sa na malý moment rozplývaš nad tými liliputánskymi rozkošnými ružovými marshmallows. Si hnusná zapredaná americká sviňa, kričí na teba odvrhnuté Granko z poličky, ale tebe je to dnes úplne jedno. Zapneš si na nete Sám doma, usúdiš, že ženské poprsie by bolo omnoho vhodnejšou podopierkou pod ruku ako tvoj modrý plyšový delfín za účasť v plaveckej súťaži zo siedmej triedy a s prehľadom dovolíš obsahu tvojho hrnčeka, aby ti fajne obaril hubu. Nemôžeš ju vypľuť, lebo k notebooku ťa viaže silné citové puto (hovno, drahý bol jak sviňa), tak len prehltneš a necháš tekutinu s teplotou Satanových gulí rozožrať ti vnútornosti. A takto prosím pekne, chutia Vianoce.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/26gseZqYi0eofgYxy)

Titulná fotka: pixabay.com 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť