Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Kedy bude hrať Slovensko? Toto je rozpis zápasov našej reprezentácie na majstrovstvách sveta

Budeš fandiť slovenským hokejistom?


Najväčší sviatok všetkých hokejových fanúšikov je po roku späť. Už v piatok totiž štartujú 86. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré tentokrát spoločne hostia Fíni a Lotyši. Ide o spojenie favorita s outsiderom, pretože kým jedni budú chcieť domáci turnaj vyhrať, pre tých druhých bude prioritou udržať sa v najvyššej kategórii. Všetko ostatné bude pre Lotyšsko bonusom.

V posledných rokoch sa však výkonnostné rozdiely medzi krajinami pomaly stierajú a zápas často nevyhrá očakávaný papierový favorit. Takýchto prekvapení sa zrejme dočkáme niekoľkých aj na aktuálnom šampionáte. Keďže sa naň všetci tešíme, poďme sa pozrieť na to, kedy a s kým si zahrajú naši reprezentanti.

Na úvod susedské derby

Slovenskí hokejisti nastúpia v piatok o 15:20 hod. proti Česku, s ktorým sme minulý mesiac odohrali dva prípravné zápasy. Prehrali sme oba, a hoci v tom prvom išlo pomerne o debakel, druhý sa rozhodol až v samostatných nájazdoch. Veríme, že sa tentokrát šťastie prikloní na našu stranu aj napriek tomu, že favoritom zápasu bude opäť Česká republika.

V rovnakom čase nastúpia domáci Fíni proti Američanom. Druhá dvojica zápasov úvodného dňa začne o 19:20 hod. Lotyšsko sa bude snažiť o prvé prekvapenie proti favoritom z Kanady, Švédi nastúpia proti Nemcom.

Postup máme vo vlastných rukách

Hneď na druhý deň, čiže v sobotu, o 19:20 hod. si zahráme proti Lotyšsku. Na minuloročnej olympiáde sme si s nimi poradili s výsledkom 5:2, čím sme sa zároveň naštartovali na ceste za historickou bronzovou medailou. Po tomto zápase budeme mať dva dni voľno.

Mohlo by ťa zaujímať:

Títo hokejisti nás budú reprezentovať na MS v hokeji. Bola zverejnená finálna nominácia Slovenska

V pondelok 15. mája o 15:20 hod. si zmeriame sily s Kanadou, ktorú sme neporazili od roku 2012 (ak nerátame turnaje). V spomenutom roku sme zároveň získali zatiaľ našu poslednú medailu z majstrovstiev sveta, keď sme vo finále nestačili na Rusko. Táto krajina je spolu s Bieloruskom kvôli súčasnej svetovej situácii vyškrtnutá zo všetkých športových podujatí.

Ďalším na rade bude Švajčiarsko, ktorému budeme čeliť vo štvrtok 18. mája o 19:20 hod. Súper patrí medzi krajiny, ktoré v posledných rokoch zaznamenali najväčší výkonnostný progres, o čom svedčí aj aktuálna kvalita tamojšej najvyššej hokejovej ligy.

Slovensko, hokej, reprezentácia, majstrovstvá sveta
TASR

Zápasy, ktoré by sme mali vyhrať

V piatok 19. mája o 19:20 hod. budú fanúšikmi nabité všetky pohostinstvá, pretože budeme hrať proti Kazachstanu. Všetci Slováci očakávajú víťazstvo, pretože práve v tomto zápase sme jednoznačnými favoritmi. Porazili sme ich aj na minuloročných majstrovstvách sveta výsledkom 4:3.

Vo víťazstvo veríme aj v zápase proti Slovinsku, s ktorým si nás vo svete pomerne často mýlia. Do kalendára by sme si preto mali poznačiť dátum 21. máj (nedeľa) o 15:20 hod. V záverečnom zápase sa nám postavia do cesty Nóri. Stane sa tak v utorok 23. mája o 12:20 hod. a všetci dúfame, že to rozhodne nebude náš posledný zápas na šampionáte a že hokejové kalkulačky tentokrát nebudeme potrebovať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje