Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Shutterstock

Kedysi vystupovala v klipe ako krovie Seleny Gomez. Dnes je Zendaya elitnou hollywoodskou hviezdou

Od spevu cez modeling až po úspešnú herečku. Zendaya a jej životný príbeh.

Zendaya je bezpochyby aktuálne jednou z najvyhľadávanejších amerických herečiek sveta. Celým menom Zendaya Maree Stoermer Coleman sa narodila 1. septembra 1996 v Oaklande v Kalifornii. Jej meno v preklade jazyku shona znamená „ďakujem“, čo reflektuje tiež jej korene. Otec Kazembe Ajamu Coleman je Afroameričan s arkansaskými koreňmi. Jej matka Claire Stoermer má nemecko-škótsky pôvod.

Pochádza celkovo z piatich detí. Ako každý iný bežný smrteľník navštevovala základnú školu v meste Fruitvale, kde učila jej matka. Už keď mala 6 rokov, hrala v prvom divadelnom predstavení na škole. Keď mala 8 rokov, pripojila sa k hiphopovému tanečnému združeniu Future Shock Oakland, kde pôsobila 3 roky. Mimo iného strávila tiež dva roky tancom hula na Akadémii havajských umení.

Jej matka pôsobila ako vedúca v Shakespearovom divadle v Kalifornii, kde jej dopomohla k prvej práci. Predávala lístky na predstavenia a zbierky, čo ju neskôr inšpirovalo, aby sa sama stala herečkou. Počas jej štúdia na umeleckej škole v Oaklande dostala niekoľko rolí v známych divadlách, napríklad v Berkeley Playhouse hrala Little Ti Moune v hre Once on This Island. Kritici mladú Zendayu vychvaľovali do nebies.

Keď Zendaya navštevovala 7. triedu, presťahovali sa do Los Angeles. V roku 2015 dokončila svoje štúdium na strednej škole Oak Park. Mladá herečka z divadelných hier rozvíjala aj svoj talent na spev. Okrem iného sa venovala modelingu, čo jej náramne napomohlo k zisku niekoľkých úloh.

Profimedia

Zendaya ako speváčka a modelka v reklame na hračky iCarly

Ako sme vyššie načrtli, jej kariéra zaznamenala taktiež niekoľko pracovných činností v modelingovej branži. Stala sa tvárou značiek Macy’s, Mervyns a Old Navy a objavila sa aj v reklame na hračky iCarly. Taktiež si strihla úlohu ako záložná tanečnica v reklame na Sears s herečkou a speváčkou Selenou Gomez. V roku 2009 si zahrala v hudobnom klipe Katy Perry na pieseň Hot N Cold.

V tomto istom roku získala tiež prvú úlohu v seriáli Shake it Up. Konkurz vyhrala po jej vystúpení so skladbou Leave Me Alone od Michaela Jacksona. V roku 2011 vydala svoju prvú vlastnú pieseň Swag It Out. Objavila sa aj v knižnej upútavke na From Bad To Cursed od Katie Alender a toho istého roku v júni vydala ďalšiu skladbu Watch Me, kde vystupovala s Bellou Thorne.

5 otravných vecí, ktoré ľudia robia so svojimi mobilmi. Robíš ich aj ty?

Odporúčame prečítať:

5 otravných vecí, ktoré ľudia robia so svojimi mobilmi. Robíš ich aj ty?

Táto pieseň sa objavila v rebríčku Billboard Hot 100. 2. séria seriálu Shake it Up na Disney Channel dorazila v roku 2011. Seriál získal množstvo pozitívnych ohlasov, a tak si Zendaya o rok neskôr strihla svoju prvú filmovú úlohu v snímke Frenemies na Disney Channel. Pre 2. sériu seriálu Shake it Up stihla Zendaya nahrať aj titulnú skladbu a ďalšie tri do jej soundtracku.

Jej spevácka kariéra nabrala na rozmeroch v roku 2012, keď podpísala zmluvu s Hollywood Records. Vystupovala na festivale Teen Music Festival a na benefičnom koncerte Operation Smile. Vo veku 16 rokov bola najmladšou súťažiacou, ktorá sa kedy zúčastnila súťaže Dancing with the Stars. Spolupracovala s menami, ako je napr. Valentin Chmerkovskiy. Jej debutový album vyšiel 17. septembra 2013.

MovieStillsDB / Disney Channel

Jedna z najväčších hviezd pod záštitou Disney

V roku 2013 sa objavila v ďalšom filme, tentokrát v hlavnej úlohe ako 16-ročná Zoey Stevens. Snímka niesla názov Zapped, pričom iba o krátky čas neskôr stvárnila ďalšiu hlavnú postavu v seriáli od Disney Super Awesome Katy. V tomto seriáli mala už také silné slovo, že dokázala premenovať hlavnú postavu, upraviť jej osobnosť a ďalšie kľúčové prvky.

V roku 2014 získala miesto medzi porotcami v Project Runway: Under the Gunn, kde súťažiaci dostali za úlohu vytvoriť oblečenie pre Zendayu na nadchádzajúcom koncerte. Za zmienku stojí aj jej menšia hádka z roku 2015, keď Giuliana Rancic na 87. odovzdávaní cien akadémie žartovala na účet jej kučeravých vlasov. Zendaya na svojom Instagrame následne prudko odvrhla tieto vyjadrenia.

Jej vtedajšie vyjadrenie vysoko ocenili ľudia zo spoločnosti Mattel (výrobca Barbie), ktorí jej venovali vlastný model replikujúci sošku Oscara. Táto bábika patrí do projektu Mattel Barbie Sheroes, ktorý oceňuje inšpiratívne žijúce ženy. V tom istom roku vydala hudobný album so svetovým producentom Timbalandom. Po tomto projekte vydala pieseň s Chrisom Brownom a objavila sa v klipe Bruna Marsa.

MovieStillsDB / Disney Channel

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.