Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš
Zdroj: ©Shutterstock

KFC či polievka zo žraločích plutiev. Toto boli obľúbené jedlá krutých svetových diktátorov

Čo najviac chutilo najväčším diktátorom sveta?

Si to, čo ješ. Vraví sa, že to, čo konzumujeme, nás do istej miery ovplyvňuje. Sám dobre vieš, že ak si hladný, vieš byť na svoje okolie poriadne nepríjemný, a keď sa naješ až príliš, nič sa ti nechce a tvoj mozog prestáva úplne pracovať. A potom sú tu tvoje obľúbené jedlá, ktoré ti vedia vždy zdvihnúť náladu.   

Rovnako sú na tom aj slávni ľudia, o ktorých chúťkach bola napísaná kniha Večere diktátorov – sprievodca skazenými chúťkami tyranov od autoriek Victorie Clark a Melissy Scott. Istý svetový diktátor miloval KFC, iný zbožňoval kobrí guláš a ďalší si pochutnával na halucinogénnych korienkoch citlivky. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, o kom konkrétne pri týchto delikatesách hovoríme 

Mussolini zbožňoval cesnak a francúzsku gastronómiu považoval za nechutnú 

Obľúbené jedlo Benita Mussoliniho, vodcu talianskeho fašizmu, bol obyčajný šalát z cesnaku poliaty olivovým olejom a citrónovou šťavou. Francúzskymi jedlami opovrhoval a rád jedol spoločne s celou rodinou. Potrpel si na dochvíľnosť a jeho manželka a ich 5 detí ho museli vždy už čakať spoločne za jedným stolom. 

Shutterstock

Kim Čong-il miloval polievky zo žraločích plutiev a psov 

Bývalý severokórejský vodca, otec súčasného vodcu Kim Čong-una, si rád pochutnával na polievke zo žraločích plutiev, slanine a polievke zo psieho mäsa.

Vraj mu mali zabezpečiť mužnosť a dobré zdravie. A údajne bol aj najväčším svetovým konzumentom koňaku Hennessy. Okrem toho mu slúžila nemalá skupina žien, ktoré zabezpečovali, aby každé jedno zrniečko ryže pre diktátora bolo rovnakého tvaru, farby a veľkosti 

Shutterstock

Pol Pot, diktátor zodpovedný za smrť 2 miliónov Kambodžanov, si nechával pripravovať kobrí guláš 

Pol Pot obľuboval mäso z diviny, hadie mäso, čerstvé ovocie, brandy a čínske víno. Jeden z najväčších diktátorov 20. storočia si dopriaval lukulské hody, zatiaľ čo jeho ľud umieral od hladu. Obyčajní ľudia pracovali celé dni na poliach a smeli piť len vodu so zopár zrniečkami ryže.    

Shutterstock
Český profil zbiera bizarné správy od zákazníčok, ktoré nepoznajú základy slušnosti

Odporúčame prečítať:

Český profil zbiera bizarné správy od zákazníčok, ktoré nepoznajú základy slušnosti

Adolf Hitler bol vegetarián a ku koncu života jedol iba zemiakovú kašu a vývar 

Hitler svoje vegetariánstvo spájal aj so svojou ideológiou. Okrem toho veril, že bezmäsitá strava by mu mala pomôcť v boji proti jeho chronickej zápche a vetrom. Ku koncu 2. svetovej vojny jedol už iba zemiakovú kašu a čistý vývar. Hitler mal aj skupinu 15 ochutnávačov, ktorí každé jedno jeho jedlo ochutnali, a ak do 45 minút nezomreli, Adolf mohol jesť bez strachu.  

Shutterstock

Stalin miloval tradičnú gruzínsku kuchyňu 

Stalin sa narodil v meste Gori, ktoré sa dnes nachádza na území Gruzínska, a miestne jedlo miloval. Hlavnými zložkami tradičnej gruzínskej gastronómie sú orechy, cesnak, slivky, granátové jablká a víno. Jedným z hlavných Stalinových kuchárov bol dokonca aj dedo súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina Spiridon Putin.    

Shutterstock

Bývalý ugandský diktátor bol vraj kanibalom 

Idi Amin miloval pečené kozie mäso, korene juky a pšeničný chlieb. Istú dobu zbožňoval všetko, čo patrilo k britskej kultúre, napríklad poobedňajší čaj. Amin veril, že pomaranče majú rovnaký účinok ako Viagra, a dokázal ich zjesť až 40 kusov denne.

Ako diktátor bol taký krutý, že sa o ňom vravievalo, že je kanibalom. Posledné roky života prežil v exile v Saudskej Arábii, kde si obľúbil pizzu a hotové jedlá z KFC.  

Shutterstock
Ľudia po štyridsiatke sa podelili o múdre rady do života

Odporúčame prečítať:

Spokojní ľudia po štyridsiatke prezradili, čo by odkázali mladším generáciám

Nicolae Ceaușescu mal rád vegetariánske lasagne a zeleninové šaláty 

Rumunský komunistický diktátor Ceaușescu si nechával servírovať vegetariánske lasagne poliate vajíčkom a smotanou, rumunského kapra v aspiku a grécky šalát so steakom. Bol známy aj ako veľký estét a ani na recepciách pred inými štátnikmi nemal problém nepekne naservírované jedlo hodiť o zem a odkopnúť ho tak ďaleko, ako to bolo možné.  

Shutterstock

Diktátor z Rovníkovej Guiney pil čaje s halucinogénnymi účinkami  

Francisco Macías Nguema rád pil čaje z konope a z halucinogénnych korienkov citlivky. Ďalšie stolovacie pravidlá verejnosti nie sú známe. Medzi ľuďmi sa však šírila neoverená informácia, že bol kanibalom a že lebky svojich obetí skladoval v chladničke 

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť