Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Kim Čong-un potrestal záhradníkov, ktorým nerozkvitli kvety na počesť jeho otca. Poslal ich do pracovných táborov

Kvety mali byť použité pri oslavách narodenín Kim Čong-ila.


V Severnej Kórei fakt nechceš žiť. Bizarné zákony a drakonické tresty za tie najmenšie pochybenia, to je každodennou realitou pre obyvateľov žijúcich pod vládou Kim Čong-una. Tento diktátor nemá problém poslať hocikoho, kto sa mu niečím znepáči, pred popravnú čatu či do koncentrákov.

Ako informuje portál LADbible, najnovšie sa jeho obeťami stali záhradníci, ktorí mali na starosti pestovanie begónií s názvom kimčongilia. Ide o špeciálny druh begónie, ktorú vyšľachtil japonský botanik Kamo Mototeru pri príležitosti 46. narodenín Kim Čong-ila (otca Kim Čong-una) a pomenoval ju po ňom.

Shutterstock

Kvety nestihli vypestovať včas

Kvety mali byť vypestované do 16. februára a mali byť použité ako ozdoba pri oslavách Kim Čong-ilových narodenín. V Severnej Kórei sa totiž dodnes oslavujú narodeniny mŕtvych diktátorov, hoci sú už roky po smrti.

Begónie sa ale nepodarilo vypestovať včas. Záhradníkov tak obvinili zo zanedbávania pestovania týchto dôležitých kvetov a poslali ich do pracovných táborov. Ich šéfa menom Han odsúdili na šesť mesiacov, jeho kolega Choi dostal tri mesiace.

Shutterstock

Ako novinárom prezradil neznámy zdroj, vypestovať begónie načas bolo prakticky nemožné: „Ekonomická aktivita v krajine výrazne poklesla kvôli posilneniu protipandemických opatrení, čo viedlo k tomu, že mnohé skleníky s kimčongiliami a kimilsungiami boli zanedbávané.“


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť