Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

KĽDR: Otestovali údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a ďalšie dve strely

Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strely odpálili z regiónu severokórejského hlavného mesta.


Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v stredu podľa Južnej Kórey otestovala údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a dve strely kratšieho doletu.

Test sa uskutočnil niekoľko hodín po tom, čo americký prezident Joe Biden ukončil svoju prvú prezidentskú návštevu Ázie. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strely odpálili z regiónu severokórejského hlavného mesta smerom k moru.

Spomenutá údajná medzikontinentálna balistická strela preletela 360 kilometrov v maximálnej výške 540 kilometrov, o druhú strelu KĽDR podľa zboru prišla po 20-kilometrovom lete a tretia preletela 760 kilometrov v maximálnej výške 60 kilometrov. Ozbrojené sily Južnej Kórey a Spojených štátov v reakcii na severokórejské testy odpálili dve strely zem-zem, aby ukázali ich úderné schopnosti, uvádza sa vo vyhlásení zboru.

TASR

Severná Kórea v stredu vykonala už 17. kolo raketových testov v tomto roku. Odborníci tvrdia, že testy ukazujú odhodlanie KĽDR pokročiť v úsilí o modernizáciu svojich zbrojných arzenálov napriek epidémii ochorenia COVID-19 a vyvinúť väčší tlak na svojich rivalov, aby si vydobyli úľavy od sankcií a ďalšie ústupky. Predstavitelia v Južnej Kórei, Japonsku a USA tvrdia, že by KĽDR mohla čoskoro vykonať aj svoj prvý jadrový test za takmer päť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť