Klišé postavy z filmov, ktoré všetci veľmi dobre poznáme

A už nám tak trochu aj lezú na nervy…

V poslednej dobe je väčšina filmov jedno obrovské klišé. Scenár je klišé, obsadenie je klišé, dokonca aj samotné postavy… tak napríklad s týmito sme sa už určite stretli všetci.

1. Mimozemšťan, ktorý je šedý, zošuverený a snaží sa ovládnuť planétu Zem. A keď sa povie planéta Zem, v skutočnosti to znamená Spojené štáty.

2. Policajt, ktorý vie priblížiť záznam bezpečnostnej kamery a niekde v rohu odhaliť tieň obrúčky páchateľa, na základe ktorého vyrieši celý prípad. A to všetko len za pomoci rýchleho ťukania do klávesnice, počas ktorého ani jeden jediný raz nestlačí ENTER.

3. Počítačový týpek, ktorý sa vie nabúrať do akéhokoľvek systému z pohodlia svojej zapratanej izbičky. Na záver zakričí „som dnu“ a všetci sa tešia, lebo nabúrať sa do systému NASA je vraj náročná vec. Preto to stihol za sedem sekúnd.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-12-the-simpsons-12×6-3orifd3wIf6oW0cGJi)

4. Mamička na celoživotnej materskej, ktorá každé ráno pripraví dvanásťchodové raňajky. Potom do kuchyne vbehne jedno z jej detí, dvakrát si odpije z pomarančového džúsu a zahlási, že nie je hladné. Čo sa potom deje so všetkým tým jedlom? Vyhodí ho? Kto vie?!

5. Tehotná slečna, ktorej praskne voda v tej najnevhodnejšej chvíli po jednej jedinej kontrakcii. Potom rodí, vytlačí zo seba trojmesačné bábo a ide sa ďalej. Pupočná šnúra neexistuje.

6. Tučná černoška, ktorá predstavuje navždy slobodnú najlepšiu kamarátku. Je drzá a polovicu filmu len krúti hlavou so vztýčeným ukazovákom a všetci sa divia, že ju ešte neseklo v krku.

https://giphy.com/gifs/vh1-basketball-wives-bbwla-fRaxZqAjL7sVuPlK6n

7. Profesor, ktorý sa dostane k pointe svojej prednášky presne stotinu sekundy predtým, ako zazvoní. A potom ziape na odchádzajúcich študentov, aby nezabudli na stranu tristodva, ktorú si majú do pondelka prečítať.

8. Dievča s okuliarmi a vlasmi v cope, ktoré žerie obed v záchodovej kabínke a nikto nevie, ako sa vlastne volá. Je tichá a škaredá, no všetko sa zmení v sekunde, ako si rozpustí vlasy a nasadí šošovky. Zrazu je z nej prvotriedna sexbomba, začne randiť s kapitánom futbalového družstva a na konci vyhrá titul kráľovnej plesu alebo nejakej podobnej kraviny.

9. Spisovateľ, ktorý behá s notebookom po všetkých newyorských kaviarňach, hľadá inšpiráciu a pije kávu. Veľa kávy. A sem-tam nejaký akože drahý alkohol z akože draho vyzerajúceho pohára, lebo to spisovatelia proste robia.

https://giphy.com/gifs/writers-DjS0aOynOnues

10. Mamička z predmestia, ktorá je štíhla, krásna a vždy upravená. Doma jej na sedačke kvasí chlap dvakrát starší ako ona, v ruke drží pivo a pýta sa, čo bude na večeru. Potom ju lačne capne po zadku a hoci jej sa to páči, každý divák so zdravými očami sa dogrcá na mieste.

11. Chlapík za počítačom, ktorý uprostred filmu zahlási: „Pane, myslím, že toto by ste mali vidieť.“ Je to niečo prevratné a „šokantné“ a po zbytok filmu sa už ani raz neukáže.

12. Vojak, ktorý všetkým ukáže fotku svojej naloženej frajerky a do dvoch sekúnd je po ňom.

https://giphy.com/gifs/classic-film-leslie-caron-j9KYEf8WA1pxC

13. Akákoľvek postava, ktorá sa vezie taxíkom. Po príchode na miesto nikdy nepočká, kým jej taxikár povie cenu. Proste z vrecka vytiahne pokrčenú bankovku, zoberie si svoje štyri slivky a pakuje hľadať lásku svojho života. Aké realistické…

14. Vedkyňa, ktorá nosí rozpustené vlasy a nevie o existencii ochranných prvkov. Nepotrebuje oči, má predsa skvelú lícenku a pipetu, ktorú drží opačne. A nech už skúma čokoľvek, výsledky vždy dorazia do dvoch sekúnd po stlačení čarovného tlačidla na ešte čarovnejšej mašinke.

15. Suplujúci učiteľ, ktorý nafasuje triedu plnú neposlušných faganov, no v hĺbke duše vie, že sú to vlastne dobrí ľudia. Len pijú, fajčia, fetujú a sexujú trochu viac, ako by sa patrilo. Po dvoch hodinách s týmto učiteľom začnú neprispôsobiví žiaci záhadne dostávať jednotky a na konci filmu sa hlásia na vysokú.

https://giphy.com/gifs/no-wrong-teacher-BPZenX37AtXyw

16. Doktor, ktorý nesie ženu na operačku a nechá jej muža utekať za nimi krížom cez celú nemocnicu. Až do bodu, keď narazia na tie dvojité dvere. Tam milého chlapíka zastaví a povie: „Počkajte vonku. Nechajte nás robiť si svoju prácu.“

17. Matematik, ktorý celý deň nerobí nič iné, len píše vzorce a príklady na sklo.

Titulná fotka: Brad Falchuk Teley-Vision

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Samson je naberačka s vlastným Instagramom a ľudia ho zbožňujú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME