Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

Klišéovité motívy, ktoré tatérom lezú na nervy a ľudia si ich stále dávajú

Sa nesmej! Možno je medzi nimi aj tvoje.

Každý pozná niekoho, kto má podľa vlastných slov originálne tetovanie. Neraz ide o motív, ktorý kreatívci so strojčekom vidia pričasto a z mnohých sú už zúfalí. Reč nie je o absurdných požiadavkách, preferencie sú subjektívna vec, ale o recyklácii opakujúcich sa vzorov, ktoré ľudia žiadajú čmárať na telo.

Prelustrovali sme subfórum na Reddite, kde sa frustrovaní tátéri zdôverujú so stereotypnými požiadavkami, ktoré im lezú krkom. Pravdepodobne jeden z týchto contentov hrdo nosíš mysliac si, aký si originálny.

1. Nekonečno a jeho varianty

Top najnenávidenejší motív, ktorého sa dožadujú najmä ženy, je symbol nekonečna ideálne v kombinácii s ďalším otrepaným vzorom. Povestná slučka s menom, srdiečkom, votkaným pierkom, krivkou srdcovej frekvencie či duchaplným, zásadne anglickým slovom (love, free, hope, live, forever, happy, believe) aj v inojazyčných krajinách. Samozrejme na zápästí.

2. Lapač snov

Ďalšia tuctovka, ktorú si tiež vyberajú prevažne ženy. Vyštafírovaný kruh na spôsob mandaly a tri visiace pierka. Ideálne ak z nich vylietajú vtáčiky. A nezabudnúť farebný pigment na koráliky.

3. Odtlačky labiek psa alebo mačky

Áno, vieme, že máš rád svojho ňuňuška, ale labky? Fakt? A nemáš ich už v znaku nekonečna?

4. Tetovanie s inšpiratívnym posolstvom

Keď niekto baží po doslovných obrázkoch, siahne po osvedčených citátoch v angličtine alebo latinčine. Koľko kože zdobí Live Laugh Love, Only God Can Judge Me, Carpe Diem, This Too Shall Pass, By happy, Not all those who wander are lost. Zaručene zvetrané sú slová dance, live, believe, strong, music, family, water, hope, loyalty, faith.

5. Opakujúce sa (geometrické) zvieratá

Dookola tie isté zvieratá ako sovy, koi ryby, delfíny, motýle, levy, chobotnice, lastovičky. Niektoré upgradovali do geometrickej podoby. „Wow, ďalšia líška z trojuholníkov, aké originálne.“

8 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie

Odporúčame prečítať:

8 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie

6. Pierko, operence, púpava

Vieš, to pierko na pleci, z ktorého vyletujú vtáky, či púpava strácajúca semienka. Alebo rovno púpava z ktorej vyletujú semienka meniace sa na vtáky. Hlboká filozofia.

7. Zátišia

Najobkukanejšie zátišie je kompas a ruže, vreckové hodinky s ružami, otvorená kniha, horiaca stekajúca sviečka, prípadne s ružencom a lebkou. Toľko stratených existencií.

8. Mačkovité šelmy s korunami

Levy sú frekventovaným motívom. V poriadku. Ale prečo musí mať korunu a v zásade trochu nakrivo?

9. Bodkočiarky

Áno, majú svoj význam, ale dnes chce každý malú bodkočiarku na zápästie. Kukajte, mám depku, úzkosť, som introvert so sklonom k sebapoškodzovaniu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje